Цик цак бод машина за шиење

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Зиг изгубена машина за шиење -> Цик цак бод машина за шиење
Chuang Wang Machinery Co., LTD е производителот, снабдувачот и извозник на Цик цак бод машина за шиење, Фабрика се наоѓа во Taiwan. Ние се состои од многу професионалци кои работат рамо до рамо, за да се обезбеди подобри услуги, во однос на гаранција за квалитет на производот, по-продажни услуги, а ние се уште подобрување во добивање на подобро и подобро.
Цик цак бод машина за шиење - CW-7105-N;CW-7125-N;CW-7135-N


модел: CW-7105-N;CW-7125-N;CW-7135-N
Цик цак бод машина за шиење
Се хранат на АРМ Крајна наслови Зиг изгубена машина

Апликации:
● Погоден или шиење средни до дебел материјал разни тубуларна производи, обувки, рачниот зглоб, коленото влошки сурфање облека, цилиндрични предмети, чанти, спортски стока, сурфање одела, чизми, спортски стока, едра, церади, облека, растеглив материјал, гумени обложени ткаенина, кожни производи и приклучување мулти-слој парчиња.
● особено добро прилагодени за тешка постапка материјал, како што се површини мазна, лепило, флексибилни кожа и кластични материјали и др
● 2-чекор, 3-чекор цик-цак шиење подобрува моќта на бод.

Карактеристики:

● Волумен Dia .: 48mm; Цилиндар Должина: 250mm
● Дизајнирано удобен обратна храна рачката на лево напред страна, лесен за работа.
● Нов запечатени гребен подобрување што се спречи нафта протекување целосно.
● Дипломирал бирање за храна прилагодување и Обратно хранат со пролетта враќање. И двете се лесно работење.
● Со усвојување на голем кука, ликвидација обемот на долниот конец се зголемува и поради оваа функција, на фреквенцијата на долниот конец замена е минимизиран.
● Automatic висока брзина на нафта резервоар подмачкување систем.
● Јапонија Вертикална оска ротациони кука
● Нов запечатени гребен подобрување што го спречува масло истури целосно.

Тип: CW-7105-N
Макс бод Ширина: 10mm
Игла систем: ДП X17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mm

Тип: CW-7125-N
Макс бод Ширина: 10mm
Игла систем: ДП X17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mm

Тип: CW-7135-N
Макс бод Ширина: 10mm
Игла систем: ДП X17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mm


МоделМакс. Шиење брзина (SPM)Цик-цак бод ширинаБод должинаПечат Висина (mm) Со рака / со педалатаИгла
CW-7105-N200010.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22
CW-7125-N200010.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22
CW-7135-N200010.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22


Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата напредна технологија и хард-работи штабови да се обезбеди конкурентност на нашите врвен квалитет

Цик цак бод машина за шиење

Во меѓувреме, задоволството на клиентите е нашата постојана потрага.
Italian, Italiano