Одење нога машина за шиење

Chuang Wang Machinery Co., LTD е водечки производител, на снабдувачот, извозникот и фабрика во Taiwan of Одење нога машина за шиење кои се извори од сигурни продавачите на пазарот. Со цел да се обезбеди нивната подолг живот и квалитет ние производство на овие производи, со користење врвот одделение суровина, како на меѓународните стандарди за квалитет. Нашите производи се прецизно дизајниран со голема грижа од страна на нашите прекрасен тим со цел да се исполнат меѓународните стандарди за квалитет и тие се совршени да се користи во различни места. Нашите производи се исто така познати по своите одличен квалитет, брза услуга и прифатлива цена. Повеќе модели на нашите производи, ве молиме контактирајте не сега!
 • Одење нога Индустриски машина за шиење - CW-267-1A
  CW-267-1A : Одење нога Индустриски машина за шиење
  Еден игла Lockstitch Слободна рака рамно лежиште Индустриски Шевна Машинско

  Одење нога Индустриски Шевна Машинско - Идеални за шиење кожа, платно и дамаски.
  Сошијам ѕвезда Г.С.-267-1A е меѓу најпопуларните една игла одење машини за шиење нога во индустријата, тешки Мој игли, Капка наслови, игли наслови, наизменични печат стапала Lockstitch машина. За шиење светло за тешки тежина материјали како што се кожа, винил, текстил, синтетика, платно и разни обложени и повеќеслојно производи.
  Наменета за шевове такви производи како авто, брод и мебел тапацир, церади, покрива, едра, шатори, кампување приколка покрива, тенди, чадори, блузи, чанти, куфери, рачни торби, travelware прибор, спортски и опрема за кампување, облека, отворен облека , платно чевли, alippers, ортопедски appilances и уреди, итн
  Со голема брзина, големи бобина - Страна Вчитај хоризонталната оска - бобина може да се промени, без отстранување објектот се пораби.

  Карактеристики:
  ● Макс бод: 2,5 SPI (10 мм)
  ● Макс Брзина: 2400 СПМ
  ● нога Пребивањето: 9/16 "(14mm)
  ● игли Бар мозочен удар: 1-5 / 16 "(33mm)
  ● Обратно лост за обратна шевове
  ● Централизирано подмачкување рака.
  ● Безбедност спојки со копче повторно ангажман.
  ● Сите запчаници кука механизам.
  ● Голем хоризонтална кука оска.
  ● Вграден бобина навивач
  ● фабрика изградена солидна украсениот кастинг
  ● Целосно поставеност со работа маса, да стојат и спојката или серво мотор (110 волти или 220Volt)

  Спецификации:
  Вид: CW-267-1A
  Макс бод должина: 10mm
  Игла систем: ДП * 17 (134-35)
  Користете конец за шиење: Синтетички основни конец # 0 ~ # 20
  Игла бар мозочен удар должина: 34mm
  Макс брзина за шиење: 2000 / мин
  Висина на печат нога: 16мм
 • Двоен игли машина за шиење - CW-267-2A
  CW-267-2A : Двоен игли машина за шиење
  Двојно игла Lockstitch Слободна рака рамно лежиште Индустриски Шевна Машинско

  Двоен игли Одење нога Индустриски Шевна Машинско - Идеални за шиење кожа, платно и дамаски.
  Овој модел е совршен машина за шиење за производство на тапацир, церади, автомобилската тепих, брод покрива, мебел тапацир, кожа работа и други тешки тежина материјали како платно, најлон, чанта, куфер, троседот, ракавица, кампување материјал, и webbing. Вертикална кука, со зголемувањето на капацитетите бобина е особено погоден за производство со солидна шиење теми, стандардот за безбедност спојката помага да се спречи кука штета или неконтролирана промена на јадицата тајмингот. Два модели на располагање: 267-1A & 267-2A {близнак игла, мерач поставен од 6 (1/4 ") до 10mm (3/8")}.

  Спецификации:
  Вид: CW-267-2A
  Макс бод должина: 10 mm
  Игла систем: ДП * 17 (134-35)
  Користете конец за шиење: Синтетички основни конец # 0 ~ # 20
  Игла бар мозочен удар должина: 34mm
  Макс брзина за шиење: 2000 / мин
  Висина на печат нога: 16мм • Цилиндар рака Одење нога машина за шиење - CW-269-1A
  CW-269-1A : Цилиндар рака Одење нога машина за шиење
  269-1A: Слободна-игла Заклучи бод Слободна рака Цилиндрични Индустриски Шевна Машинско

  Сигурен цилиндер рака Одење нога Тешки Индустриски машини
  ● За средни и тешки тежина ткаенина која бара редовна големина цилиндар кревет (дијаметар 76 мм) препорачуваме Г.С.-269-1A со врвот и на дното се хранат на висок притисок нога лифт и подолг бод должина.
  ● За шиење кожа, текстил, платно и синтетика, на CW-269 цилиндар кревет со безбедноста на спојката нуди целиот пакет. Ниско ниво на бучава и вибрации дизајн, извонреден квалитет на изградба и сигурноста и индустрии # 1 DC servomotor.
  ● најдобар се користи за автомобилски ентериер поправки, тапацир, едра, шатори, Маркиз, жив замоци, куче јаки, коњ тепих, чанти.

  Карактеристики:
  ● јапонски голем капацитет кука
  ● 2000 вртежи во минута голема брзина при користењето
  ● спојката безбедност
  ● 16 мм нога лифт (колено)
  ● Упатство Подмачкување
  ● Лизгачки рачка тема прифаќање
  ● Ниска бучава, ниска вибрација дизајн
  ● упатство / делови вклучени
  ● алатка комплет, фиока, конец стојат вклучени
  ● Обратно лост механизам

  Спецификации:
  Вид: CW-269-1A
  Макс бод должина: 10mm
  Игла систем: ДП * 17 (134-35)
  Користете конец за шиење: Синтетички основни конец # 0 ~ # 20
  Игла бар мозочен удар должина: 34mm
  Макс брзина за шиење: 2000 / мин
  Висина на печат нога: 15mm
 • Цилиндар рака машина за шиење - CW-269-1B
  CW-269-1B : Цилиндар рака машина за шиење
  269-1B: Слободна-игла Заклучи бод Слободна рака Цилиндрични Индустриски шиење машина (за врзување употреба)

  Врзива и обврзувачки, Волумен рака Одење нога Тешки Индустриски Шевна Машинско
  ● Моделот Г.С.-269-1B е специјализирана за обврзувачки додатоци за индустриски шиење апликации, особено нејзините синхронизирани врзивно средство храна машини кои се опремени со посебен механизам кој осцилира на врзиво со движењето на храна куче и одење (напред) печат нога .
  ● На врзивно средство е монтиран многу поблизу до пред печат нога и иглата, а тоа е движење е "синхронизирани" совршено во текот на циклусот за шиење.
  ● Од игла е толку блиску до врзивно средство, им е шие надолу веднаш по го остава устата на врзивно средство.
  ● Ова им овозможува на машина лесно шие околу многу мал радиус и го спречува врзувањето од "отпадане" на работа, што е чест проблем во обврзувачки операции каде што се користи стандарден (не синхронизирано) врзивно средство.
  ● Средства за поврзување може да биде многу специјализирани, но постојат 3 основни видови; под прав агол, во согласност и C тип.

  Карактеристики:
  ● јапонски голем капацитет кука
  ● им функција
  ● 2000 вртежи во минута голема брзина при користењето
  ● спојката безбедност
  ● 16 мм нога лифт (колено)
  ● Упатство Подмачкување
  ● Лизгачки рачка тема прифаќање
  ● Ниска бучава, ниска вибрација дизајн
  ● упатство / делови вклучени
  ● алатка комплет, фиока, конец стојат вклучени
  ● Обратно лост механизам

  Спецификации:
  Вид: CW-269-1B
  Макс бод должина: 10mm
  Игла систем: ДП * 17 (134-35)
  Користете конец за шиење: Синтетички основни конец # 0 ~ # 20
  Игла бар мозочен удар должина: 34mm
  Макс брзина за шиење: 2000 / мин
  Висина на печат нога: 13mmНие искрено добредојде на контакт да се преговара за соработка за взаемна корист и development.We нудат гаранции за секој

Одење нога машина за шиење

и посветен во снабдување со врвен квалитет и најдобра услуга за сите корисници.
Italian, Italiano