Одење нога кожа машина за шиење

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Кожа машина за шиење -> Одење нога кожа машина за шиење
Ние сме за воведување на нашите само како производство, снабдување и извоз на сите видови на висок квалитет Одење нога кожа машина за шиење. фабрика во Taiwan. Ние ќе снабдување на нашите производи се обезбеди стандард за квалитет во многу конкурентна цена со навремена испорака, како што ние веруваме во деловни односи со фирмата позитивен раст. Ние секогаш им понудиме на нашите клиенти со врвен квалитет на стоки во најдобра цена и испорака.
Одење нога кожа машина за шиење - CW-269-1B


модел: CW-269-1B
Одење нога кожа машина за шиење
269-1B: Слободна-игла Заклучи бод Слободна рака Цилиндрични Индустриски шиење машина (за врзување употреба)

Цилиндар Одење нога машина, Тешки Индустриски машини (им функција)
● Произведено во Тајван, производство на три-димензионални работа парчиња, како на пример, чанти и чевли, ја става посебни барања, исто така, на технологијата за шиење.
● Разновидната операции како обврзувачки, welting, монтажа и topstitching се професионално реализирана со класа 269. Дизајнот слободна рака гарантира материјал ракување без никакви проблеми. Докажани шиење технологија со дното храна, игла храна и наизменични врвот храна произведува поместување без отклонување од висок квалитет. Мноштво опрема варијанти прави 269 универзален талент за лесни до средно тежина апликации, раководител само (ако целосно машина со редовни маса, нозете и спојката мотор)
● Оваа машина е идеален за средни и тешки тежина работа со ткаенини Специјални задачи за шиење во три-димензионална или тубуларна работа парчиња во областа на техничките текстил, обувки и кожни производи, безалкохолни багаж и слични производи прават високи барања на оперативни средства.
● На една игла цилиндар рака машини Г.С.-269-1A со големи вертикални куки, тенок цилиндар раката и перформанси параметри карактеристични за 269 се специјално дизајнирани за овие задачи. Тешка категорија материјали и шиење теми до конец големината на Нм 10/3 може да се обработи со овие машини, без било каков проблем.
● А посебна карактеристика на 269-1B е способноста да се поврзе на материјалот раб со ниска тензија. За оваа операција дното храна мозочен удар може да се деактивира со само неколку чекори што овозможува оптимално движење хранење. Шиење опрема посебно прилагодени на овој шиење операција овозможува прецизна обврзувачки резултат во комбинација со максимална продуктивност и квалитет.

Карактеристики:
● Прирачник за шиење нога лифт и back-tacking
● тенок машина рака со дијаметар од само 78 милиметри олеснува ракувањето со тешко се достапни цвест области
● Слободна игла машини со прилагодливи дното храна (со мозочен удар за topstitching операции, без мозочен удар за врзување операции)
● Брзи промена на обврзувачки апликации
● Вертикална кука со големи бобина капацитет за повеќе шиење циклуси и поширок шиење тема спектар
● Висока продуктивност се должи на зголемување на брзината до 2800 конците / мин.
● Одлично качување својства избегне скратена шавови и материјална штета на густа дамки или крос шевовите
● Безбедност спојката штити кука штета
● New системот за подмачкување со прилагодливи кука подмачкување
● Шиење диск зацврстени на машината глава

Спецификации:
Вид: CW-269-1B
Макс бод должина: 10mm
Игла систем: ДП * 17 (134-35)
Користете конец за шиење: Синтетички основни конец # 0 ~ # 20
Игла бар мозочен удар должина: 34mm
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Висина на печат нога: 13mmМоделМакс. Шиење брзина (SPM)Цик-цак бод ширинаБод должинаПечат Висина (mm) Со рака / со педалатаИгла
CW-269-1B200034mm10мм13mmДП * 17 (134-35)


Прашање Сега +Прашање Сега -
Ние сами многу надарен занаетчија таленти кои се гарантира навремена испорака со врвен квалитет

Одење нога кожа машина за шиење

. Ние, исто така, се грижиме за нашата широка база на клиенти нудиме нашата палета во прилагодено форма, придржувајќи се на барања и спецификации на нашите клиенти.
Italian, Italiano