Одење нога Индустриски машина за шиење

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Одење нога машина за шиење -> Одење нога Индустриски машина за шиење
Основана во Taiwan, Chuang Wang Machinery Co., LTD е еден од производителот, снабдувачот за да се обезбеди Одење нога Индустриски машина за шиење. Ние сме биле служат на клиентите со искреност, професионални и одговорност. Задоволство на клиентите е нашата крајна цел. За да се исполнат потребите на клиентите и на пазарот, ние постојано се подобри за да им служи на нашите клиенти. Ние секогаш може да се добие највисок задоволство од клиентите во однос на за време на испорака, квалитетот на производот, услуги. Така, ние никогаш нема да престанам подобрување. Ние сме убедени дека ние секогаш ќе обезбеди најдобар квалитет на производи и услуги за нашите клиенти. Добредојдовте да ја посетите на нашата веб страница!
Одење нога Индустриски машина за шиење - CW-267-1A


модел: CW-267-1A
Одење нога Индустриски машина за шиење
Еден игла Lockstitch Слободна рака рамно лежиште Индустриски Шевна Машинско

Одење нога Индустриски Шевна Машинско - Идеални за шиење кожа, платно и дамаски.
Сошијам ѕвезда Г.С.-267-1A е меѓу најпопуларните една игла одење машини за шиење нога во индустријата, тешки Мој игли, Капка наслови, игли наслови, наизменични печат стапала Lockstitch машина. За шиење светло за тешки тежина материјали како што се кожа, винил, текстил, синтетика, платно и разни обложени и повеќеслојно производи.
Наменета за шевове такви производи како авто, брод и мебел тапацир, церади, покрива, едра, шатори, кампување приколка покрива, тенди, чадори, блузи, чанти, куфери, рачни торби, travelware прибор, спортски и опрема за кампување, облека, отворен облека , платно чевли, alippers, ортопедски appilances и уреди, итн
Со голема брзина, големи бобина - Страна Вчитај хоризонталната оска - бобина може да се промени, без отстранување објектот се пораби.

Карактеристики:
● Макс бод: 2,5 SPI (10 мм)
● Макс Брзина: 2400 СПМ
● нога Пребивањето: 9/16 "(14mm)
● игли Бар мозочен удар: 1-5 / 16 "(33mm)
● Обратно лост за обратна шевове
● Централизирано подмачкување рака.
● Безбедност спојки со копче повторно ангажман.
● Сите запчаници кука механизам.
● Голем хоризонтална кука оска.
● Вграден бобина навивач
● фабрика изградена солидна украсениот кастинг
● Целосно поставеност со работа маса, да стојат и спојката или серво мотор (110 волти или 220Volt)

Спецификации:
Вид: CW-267-1A
Макс бод должина: 10mm
Игла систем: ДП * 17 (134-35)
Користете конец за шиење: Синтетички основни конец # 0 ~ # 20
Игла бар мозочен удар должина: 34mm
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Висина на печат нога: 16ммМоделМакс. Шиење брзина (SPM)Цик-цак бод ширинаБод должинаПечат Висина (mm) Со рака / со педалатаИгла
CW-267-1A200034mm10мм16ммДП * 17 (134-35)


Прашање Сега +Прашање Сега -
Ние сами многу надарен занаетчија таленти кои се гарантира навремена испорака со врвен квалитет

Одење нога Индустриски машина за шиење

. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano