Една игла машина за шиење

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Зиг изгубена машина за шиење -> Една игла машина за шиење
Ние сме компанија која се бави со производство, снабдување и извоз на висок квалитет на Една игла машина за шиење кои се прецизно изработени и многу прецизна направи. Нашите производи понуди трајни и долготраен век на клиентите. Нашата компанија има добро обучени маркетинг и материјал ракување кадар ние сме страсно посветена избави иновативни производи на нашите клиенти на време за да изградат посветла и одржлива иднина.
Една игла машина за шиење - CW-3105-N;CW-3125-N;CW-3135-N


модел: CW-3105-N;CW-3125-N;CW-3135-N
Една игла машина за шиење
Еден игла Волумен Кревет зависници Feed Зиг изгубена машина

Апликации:
● За шиење средни до дебелина пациентот, торби, во прилог случаи, чевли, спортски чевли, капи, ракавици, платно, шатор, облека, голф ракавици, сурфање костуми, спортски стока, троседот, кожа и цилиндрични производи.
● Отворен-покритие е погодно за одржување.
● Јапонија вертикална ротациони кука, цилиндар рака, безбедноста избалансирајте го тркалото, без хранење механизам.
● 2-чекор, 3-чекор цик-цак шиење подобрување на силата на бод.

Карактеристики:
● нова опрема со цел да се прилагоди на јазот на големи кука.
● Дипломирал бирање за храна прилагодување и Обратно хранат со пролетта враќање. И двете се лесно работење.
● Нов запечатени гребен подобрување што се спречи нафта протекување целосно.
● Automatic висока брзина на нафта резервоар подмачкување систем.
● Погоден за шиење конкавна, конвексни, нодуларен, цилиндричен, сад-како објекти.
● hemming и цевки додатоци може да бидат опремени за шиење различни рабовите.
● Висока лифт, обратна храна и безбедноста спојката.

Тип: CW-3105-N

Макс бод ширина: 8mm
Игла систем: DPX17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 1800 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mm

Тип: CW-3125-N
Макс бод ширина: 8mm
Игла систем: DPX17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 1800 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mm

Тип: CW-3135-N
Макс бод ширина: 8mm
Игла систем: DPX17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 1800 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mmМоделМакс. Шиење брзина (SPM)Цик-цак бод ширинаБод должинаПечат Висина (mm) Со рака / со педалатаИгла
CW-3105-N20008.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22
CW-3125-N20008.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22
CW-3135-N20008.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22

Прашање Сега +Прашање Сега -
Ако вие и вашата ценета компанија намера да купите

Една игла машина за шиење

, Ве молиме контактирајте не слободно. Ние ќе ви обезбедиме најдобра цена со добар квалитет. Ние сме посветени да се воспостави меѓусебна корист и заеднички успех соработка односи со компании од двете дома и во странство.
Italian, Italiano