Чевли машина за шиење

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Кожа машина за шиење -> Чевли машина за шиење
Chuang Wang Machinery Co., LTD е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на Чевли машина за шиење кој е Инженерните од најдобар квалитет на суровините и се признаваат за нивните цврсти и издржливи изградба услуга живот. Произведени користејќи високо квалитетни суровини нашите производи многу сигурен и издржлив и caters за широк спектар на барање различни купувачи. Нашите производи може да се користи за неколку видови на комерцијални и станбени апликации и се достапни во различни форми. Нашата палета е во високата побарувачка од страна на нашите клиенти се шири низ меѓународниот пазар и може да се искористи во водечка индустрија на цени.
Чевли машина за шиење - CW-267-2A


модел: CW-267-2A
Чевли машина за шиење
Две игли Голем Кука Одење нога Тешки Шевна Машинско

● На мноштво можности понудени од страна на CW-267 серии овозможува оптимално прилагодување на вашите барања. Без разлика дали сте специјалист за производство на автомобилски седишта, трендовски тапациран мебел или безбедноста чувствителни производи направени од технички текстил - ќе најдете вистинскиот модел за вашите барања во 267 серии модуларен систем.
● Моделот Г.С.-267-2A е совршена машина за шиење за производство на тапацир, церади, автомобилската тепих, брод покрива, мебел тапацир, кожа работа и други тешки тежина материјали како платно, најлон, чанта, куфер, троседот, ракавица, кампување материјал, и webbing. ● Вертикалната кука, со зголемена бобина капацитет е особено погоден за производство со солидна шиење теми, стандардот за безбедност спојката помага да се спречи кука штета или неконтролирана промена на јадицата тајмингот. Два модели на располагање: 267-1A & 267-2A (близнак игла, мерач поставени од 6 до 10mm).
● Сите производи се развиени врз основа на истата платформа и имаат слични модули. А евтини залихи на резервни делови и лесно одржување се вашите предности, сега и во иднина.


Спецификации:
Вид: CW-267-2A
Макс бод должина: 10 mm
Игла систем: ДП * 17 (134-35)
Користете конец за шиење: Синтетички основни конец # 0 ~ # 20
Игла бар мозочен удар должина: 34mm
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Висина на печат нога: 16ммМоделМакс. Шиење брзина (SPM)Цик-цак бод ширинаБод должинаПечат Висина (mm) Со рака / со педалатаИгла
CW-267-2A200034mm10мм16ммДП * 17 (134-35)


Прашање Сега +Прашање Сега -
Професионален дизајн на

Чевли машина за шиење

, Меки, удобни, лесен и safe.Different стил, различна големина, различна материјал, висок квалитет и најдобра price.Welcome да добиете повеќе информации, Ве молиме слободно контактирајте со нас.
Italian, Italiano