Чевларска машина за шиење

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Чевли поправка машина -> Чевларска машина за шиење
Chuang Wang Machinery Co., LTD е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Чевларска машина за шиење in Taiwan кој е Инженерните од најдобар квалитет на суровините и се признаваат за нивните цврсти и издржливи изградба услуга живот. Овие производи се особено познати по повеќе функционална живот, издржливост и безбедно користење. Покрај тоа, ние исто така нудиме овие производи во различни форми, дезени и големини. Нашите клиенти може да се искористат од нас овие производи со висок квалитет по пристапни цени.
Чевларска машина за шиење - CW-2971


модел: CW-2971
Чевларска машина за шиење
Lockstitch кратката рака Крпењето машина (чевларска машина)

Една игла lockstitch цилиндрични кревет машина за шиење (поправка) екстра тешки материјали (кожа, гума, пластика, платно) -shoes, пантофли, торба, одлична за нозете или било цилиндрични производи. Исто така се вклопуваат за чевли поправка работа во чевлар.
Погодни за светло до среден тежина амандман од следниве:
• чевли горен дел
• говорница Патентите
• Торба Патентите
• кожа облека, како што се панталони и јакни
• Кожа Соба
• жартиери

Карактеристики:
● рачно или со нога
● Ви овозможува да шие или рачно со користење на тркалцето кои можат да бидат ставени на предната или од страна на машината, или со нога кога се постави со индустриска машина за шиење маса и мотор (понудени одделно).
● 360 степени разноврсност
● Одликувајќи се 360 степен ротирачкото печат нога, можете лесно можат да го контролираат насоката на вашиот шевове без вртење вашата работа. Оваа машина, исто така, располага со 12,5 "цилиндар кревет, кој ви дава многу простор да се шие голема, гломазна и цилиндар во облик на предмети.
● Прилагодлив тема прифаќање Лост
● Прилагодлив печат нога притисок и конец тензија
● машина може да биде управувано од нога педал, курбла или електричен мотор
Спецификација Опис
Игла систем:DPx17 # 14 ~ # 21
Брзина за шиење:700 СПМ
Бод должина:1 ~ 8 mm
Clearence Под печат нога13/32 "(10.5mm)
Ширина на цилиндар кревет1 "(25.4mm)
Длабочина на цилиндар кревет7/8 "(22.2mm)
Кука ГолеминаМали / Големи
Работен простор12 "(310 mm)
Sewable дебелина6,4 мм
Тежина на апаратот:29 кг
Бруто тежина на апаратот:32 кг
Мотори:12 кг
Прашање Сега +Прашање Сега -
Ние нудиме на нашите клиенти

Чевларска машина за шиење

производи. Ние цврсто веруваме дека основните вредности се задржи организации стабилна и се фокусираше кон заедничката цел. Нашите основни вредности ни помогна да постигнеме нашата мисија да се донесе мерливи придобивки за нашите клиенти.
Italian, Italiano