Чевли поправка машина

Нуди широк спектар на материјали креирани Чевли поправка машина од нас се смета за нивниот квалитет врз основа карактеристики. Бидејќи ние ги користиме само автентични материјали во креирањето на нашиот асортиман на токи, со што нашата палета на токи е класа одделно. Имаме потребните капацитети за да се прилагодите на нашите производи, како на барањата на нашите клиенти.
 • Чевларска машина за шиење - CW-2971
  CW-2971 : Чевларска машина за шиење
  Lockstitch кратката рака Крпењето машина (чевларска машина)

  Една игла lockstitch цилиндрични кревет машина за шиење (поправка) екстра тешки материјали (кожа, гума, пластика, платно) -shoes, пантофли, торба, одлична за нозете или било цилиндрични производи. Исто така се вклопуваат за чевли поправка работа во чевлар.
  Погодни за светло до среден тежина амандман од следниве:
  • чевли горен дел
  • говорница Патентите
  • Торба Патентите
  • кожа облека, како што се панталони и јакни
  • Кожа Соба
  • жартиери

  Карактеристики:
  ● рачно или со нога
  ● Ви овозможува да шие или рачно со користење на тркалцето кои можат да бидат ставени на предната или од страна на машината, или со нога кога се постави со индустриска машина за шиење маса и мотор (понудени одделно).
  ● 360 степени разноврсност
  ● Одликувајќи се 360 степен ротирачкото печат нога, можете лесно можат да го контролираат насоката на вашиот шевове без вртење вашата работа. Оваа машина, исто така, располага со 12,5 "цилиндар кревет, кој ви дава многу простор да се шие голема, гломазна и цилиндар во облик на предмети.
  ● Прилагодлив тема прифаќање Лост
  ● Прилагодлив печат нога притисок и конец тензија
  ● машина може да биде управувано од нога педал, курбла или електричен мотор
  Спецификација Опис • Чевли Амандман машина - CW- 2973
  CW- 2973 : Чевли Амандман машина
  Амандман машина, долгата рака 16 ", тешки, големи бобина, 360 степен бод

  Една игла lockstitch цилиндрични кревет машина за шиење дополнителни тешки материјали, вклучувајќи кожа, гума, пластика, платно и др Идеален за шиење чизми, чевли, влечки, чанти и багаж или било цилиндрични стока, како голф торби. Исто така погоден за сите видови на чевли поправка работа.

  Карактеристики:
  ● Должина на Долна АРМ - 410 мм
  ● Голем бобина
  ● 1/4 "капацитет за шиење
  ● 360 степен ротирачкото печат нога за шиење во било која насока
  ● Засилени челична основа стојат на тркала за најголемиот работната површина
  ● Powered by серво мотор и редуктор за бавно и контролирано шевове брзини
  ● Може да се рачно управувани од страна
  ● Вклучува игли, bobbins, алатки, упатството
  ● Вклучува ограничена Доживотна гаранција и бесплатна техничка поддршка за животот на вашата машина
  ● машина доаѓа инспекција, подмачкана, прилагодени и подготвени да се шие
  ● Рачно тркало може да се монтира на предната или десниот крај на машина
  ● Прилагодлив тема прифаќање Лост
  ● Прилагодлив печат нога притисок и конец тензија
  ● машина може да биде управувано од нога педал, курбла или електричен мотор
  ● Изборно со индустриски маса и моторни 1/2 HP и брзината намалена или серво мотор за целосна единица
  Се справи на страната


  Дополнителен:

  Брзина намалување мотор

Нашите познавања на персоналот може да ви помогне во наоѓање на вистинската

Чевли поправка машина

за вашите потреби и ние имаме репутација за брзо и пријателска услуга што оди погоре и подалеку од нашите клиенти очекувања.
Italian, Italiano