Чевли Амандман машина

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Чевли поправка машина -> Чевли Амандман машина
Чевли Амандман машина се произведени со користење висок квалитет на суровините во согласност со поставени индустриски упатства. Ние нудиме овие долготрајни производи по многу поволни цени. Кога во компресија, отпорни на 'рѓа и корозија, се шок доказ и бараат ниски одржување. Ние производство на овие производи што индустријата за упатства и да се обезбеди овие на нашите клиенти на многу поволни цени.
Чевли Амандман машина - CW- 2973


модел: CW- 2973
Чевли Амандман машина
Амандман машина, долгата рака 16 ", тешки, големи бобина, 360 степен бод

Една игла lockstitch цилиндрични кревет машина за шиење дополнителни тешки материјали, вклучувајќи кожа, гума, пластика, платно и др Идеален за шиење чизми, чевли, влечки, чанти и багаж или било цилиндрични стока, како голф торби. Исто така погоден за сите видови на чевли поправка работа.

Карактеристики:
● Должина на Долна АРМ - 410 мм
● Голем бобина
● 1/4 "капацитет за шиење
● 360 степен ротирачкото печат нога за шиење во било која насока
● Засилени челична основа стојат на тркала за најголемиот работната површина
● Powered by серво мотор и редуктор за бавно и контролирано шевове брзини
● Може да се рачно управувани од страна
● Вклучува игли, bobbins, алатки, упатството
● Вклучува ограничена Доживотна гаранција и бесплатна техничка поддршка за животот на вашата машина
● машина доаѓа инспекција, подмачкана, прилагодени и подготвени да се шие
● Рачно тркало може да се монтира на предната или десниот крај на машина
● Прилагодлив тема прифаќање Лост
● Прилагодлив печат нога притисок и конец тензија
● машина може да биде управувано од нога педал, курбла или електричен мотор
● Изборно со индустриски маса и моторни 1/2 HP и брзината намалена или серво мотор за целосна единица
Се справи на страната


Дополнителен:

Брзина намалување мотор
МоделМакс. Шиење брзина (SPM)Бод должинаПечат Висина (mm)
Со рака / со педалата
ИглаБрзината на моторот
(Вртежи во минута)
Кука Големина
CW-29737001-7mm10.5mmDPX17 # 14, ~, # 211200Голем


Прашање Сега +Прашање Сега -
Имаме прва класа

Чевли Амандман машина

, Силна R & D способност, богати искуства и целосна инспекција значи. Ние може да обезбеди целосен опсег на жица мрежа и преработени производи за светски клиенти.
Italian, Italiano