Школка бод машина за шиење

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Им машина -> Школка бод машина за шиење
Chuang Wang Machinery Co., LTD е водечки производител, снабдувач на широк опсег на Школка бод машина за шиење in Taiwan. Ние се придржуваат кон духот "Солидарност, борба, иновации и работа посветеност", нашата компанија има положено ISO за управување со квалитетот сертификат, сите производи имаат сертификат. Види ги задоволи клиентите, како нашиот објект, видете на барањата на пазарот како насока и постојано подобрување на квалитетот и развој на нови производи. Нашата цел е квалитет прво, кредитна состојба, победи на пазарот. Ние инсистираме во добар квалитет, добар кредит, добра услуга и конкурентна цена и соработувал со клиентите. Добредојдовте на сите пријатели дојде да контактирате со нас за да се воспостави деловни односи.
Школка бод машина за шиење - CW-27 (M)


модел: CW-27 (M)
Школка бод машина за шиење

● На CW-27 Средни школка бод машина, погоден за лесни до тешки ткаенини како мантили, ќебиња, каде на shellstitch е appropriciate.
● Бројот на конците на школка е променлива со поместување на еден - допир рачката на рамка капа и поместување на граничник (4 или 8 конци про школка). Тоа е можно да се произведе обичен капчиња конците со оваа машина.
● На CW-27 (М) со голема брзина школка бод машина шијат за восхит 4-8 школки по инч, создавајќи најтесните и најубавите бод за облека рабовите.
● Школката (мида) бод Overlock Шевна Машинско може да се создаде школки на двете лесни и тешки материјали како ќебе, перница, чорапи, торби, џемпери, дрвени двор, мантили и др Во ​​кои имаат број на конците на школка-1 , 4 и 8 игла бод школки. Тие исто така имаат различни видови на големини; тоа може да се промени со поместување на рачката еден допир на рамката капа истовремено поместување на граничникот.

Спецификација:
Макс бод ширина: 20 мм
Игла систем: DBX1 # 19 ~ 22 / ДП * 5 # 18
Макс брзина за шиење: 1700 / мин
Бод Overedge Ширина: 9 мм
Sewable Дебелина: 5 мм
Висина на печат нога: 7mm
Број на игли: 1 игла +1 бравата игла
Бод на моделот: 1 или 2


Модел


Макс. Шиење
Брзина (SPM)


Цик-цак бод ширина


Overedge Ширина


Печат Висина (mm)


Игла


Бод на моделот

Sewable Дебелина

CW-38 Големи

1200

20 mm

13mm

7mm

DBX1 # 19 ~ 24

DPX5 # 18

1 или 2

6 мм

CW-27 средни

1700

20мм

9 mm

6 мм

DBX1 # 19 ~ 24

DPX5 # 18

1 или 2

5 mm

CW-17 Мали

1900

17mm

6 мм

5 mm

DCX1 # 19 ~ 21

1 или 2

2,8 ммCW-27-L

CW-27-4 игла


CW-27-8 иглиПрашање Сега +Прашање Сега -
Посетете го нашиот изложбен салон и други веб делови сега да дознаете повеќе за

Школка бод машина за шиење

, А потоа да стапат во контакт со нашите странски трговски претставници денес за вашите извори needs.We ќе ви овозможи со примероци, како е можно поскоро.
Italian, Italiano