Машина за шиење Зиг изгубена

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Облека машина за шиење -> Машина за шиење Зиг изгубена
Chuang Wang Machinery Co., LTD е еден од познати имиња кои се вклучени во Taiwan производителот, снабдувачот и извозник на широк спектар на Машина за шиење Зиг изгубена. Ние обезбеди овие производи со различни градации во големина и спецификации индивидуализира според потреби и потреби на клиентите. Ние обезбеди овие производи со различни градации во големина и спецификации индивидуализира според потреби и потреби на клиентите. Нашите клиенти може да се искористат од нас овие производи со висок квалитет по пристапни цени.
Машина за шиење Зиг изгубена - CW-2284


модел: CW-2284
Машина за шиење Зиг изгубена
Висока брзина Lockstitch Зиг изгубена Спојување на моделот Променливи машина

Оваа машина е рамна тава машина еден игла цик-цак бод за шиење (со префрлување функција на 2-позиција и 3 чекор / 4-pointion). Таа е погодна за процесот на шиење на облека, како што кожата пропушта корселе, кратки панталони и бикини Тоа може да шие до крај, без запирање, подобрување на работната ефикасност; Покрај тоа, таа може да го спречи еластична на корселе од генерирање на кос брчки и транс-позиција, и да ги прошират операција простор. Тоа може да шие со рака со ширина од 50мм и шие на кожата тесни гаќи. Преку едноставни прекинувач на копчето пол, тоа може да има 2 точка и 4 точка цик-цак бод на иста машина, во голема мера подобрување на ефикасноста на машина за шиење.
Спецификации:

Вид на Зиг изгубена


Стандард цик цак

Макс. брзина

5,000rmpx1

Макс. Заливот ширина

10mm (фабрички прилагоден да 8мм во времето на испорака)

Макс. хранење

2.5мм (3-чекор цик цак: 2mm)

Лифт на pressurer нога

Од страна на бендот колнам 5.5mm, од страна на коленото колнам 10мм

Прашање Сега +Прашање Сега -
Ние сме сигурни дека нашите исклучителен квалитет и конкурентна цена ќе ви помогне да освојување на вашиот

Машина за шиење Зиг изгубена

маркетинг удел. Без разлика на бродот од Тајван или Кина, ќе бидете задоволни со нашите професионални услуги.
Italian, Italiano