Серж машина

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Им машина -> Серж машина
Chuang Wang Machinery Co., LTD е посветен на создавање на најдобрите производи за клиентите во целиот свет. Ние производство, снабдување и извоз Серж машина Ние работиме тесно со нашите клиенти во широк спектар на индустрии и за различни апликации потреби. По многу години напори, компанијата добро развиени и направен голем напредок; Во меѓувреме, се соочува со конкуренција на пазарот, ние секогаш се држи до раководството упатство на човековите ориентирана, научни управување и одличен квалитет.
Серж машина - Mini 2000


модел: Mini 2000
Серж машина

А разноврсна машина погодна за теписи, душеци, теписи и тепих перваз обезбедување тепих бизнис не е само прекрасен, корисна алатка за да се направи повеќе пожелно соодветни производи, но исто така, дава побрза услуга која што камшикување услуги на сајтот клиентите е можно поефикасно.

Карактеристики:
● шиење при одење, ви дава максимална флексибилност за теписи overedging.
● може да биде или фиксиран за работа маса или да се користат на подот.
● Усвојување високо квалитетни керамички изработени тема тензија сет, обезбедува мазност и отпорност на високи температури на триење во текот на долго време работат работата.
● Опремени со увезени Европа потекло врвен квалитет со голема брзина моќен мотор, гаранции издржливост и перформанси ефикасност на Miniket на 2000 година.
● На специјално направени врзивно средство е направена од дамка помалку челик и пластични производство фиксиран на машината цврсто, исклучи можноста од поместување или деформација, како што често се случувало на овие леано железо рачно изработени врзива.
● Висок квалитет на водачот сет (одвоив) донесени за неспокојот операција.
● Усвојување висок квалитет, Тајван потекло, прецизни електронски коло.
● Трупот на упатство седиште е специјално отстранува со резбани ленти, за да се избегне лизгање или поместување по долго време работат работата.
● Опремени со high-лумен LED светла, за светли и јасни работна платформа.
● Брзина на прилагодување бирање на зафат, лесен за прилагодување на шевове брзина за време на операцијата.
● Подобрување, зголемени нишка плоча, не само што може да се бутира подебели теми во голем волумен, но исто така помагаат конец влече без проблеми во текот крои.
● Зголемен простор помеѓу горниот (конец) плоча и пониски (лента) плоча, им овозможи поширок ленти вчитување за потешки теписи.
● Максималната висина на печат нога подобри до 14mm.
● двете стандардни и долга рачка зафат се вклучени како стандард прибор, за избор на клиентите да ги користат.
● Земаме квалитет грижи за секој детал, дури и сите крстосници на железо случај се специјално отстранува со засилени двојно заварување освен нарезници.

Технички спецификации:
Напојување: 110V ~ 240V
Моќност на моторот: 300 W (1 / 2HP)
Капацитет: 200 m / h (656 '/ h)
Тежина: 15 кг (£ 33)
Тежина со случајот: 33kg (£ 72)
Картонска: 46X35X52cm

Полн со:
Кутија за носење
Алатка комплет & книшка
Лента Камшикување Водич (без работна маса)
МоделМакс. Шиење брзина (SPM)Overedge ШиринаБод должинаПредивоИгла
Мини 2000120010-14mm1-10mm2МК # 25 * 1


Пред

Задни


Дополнителна опрема:


Оператор ногаПродолжен рачка

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашите

Серж машина

се добро продажба со силна техничка strengh, атрактивен appreance, таписерии изработка, убава звук и стабилен квалитет. Ние можеме да добиете долга и стабилна врска со вас.
Italian, Italiano