Пост кревет машина за шиење

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Зиг изгубена машина за шиење -> Пост кревет машина за шиење
Chuang Wang Machinery Co., LTD е еден од клучните производителот, набавувачот и извозник во Taiwan. Нашата компанија специјализирана за производство и извоз на Пост кревет машина за шиење. Да имаат корист од нашите силни OEM / ODM способности и внимателен услуги, контактирајте со нас today.We искрено ќе се создаде и да го споделат успехот со сите клиенти. Повеќе стилови, ве молиме да контактирајте не токму сега!
Пост кревет машина за шиење - CW-8105-N;CW-8125-N;CW-8135-N


модел: CW-8105-N;CW-8125-N;CW-8135-N
Пост кревет машина за шиење
Пост Кревет Крајна наслови Зиг изгубена машина

Апликации:
● Моделот Г.С.-8105 & 8205-Н се главно погодни за topstitching луксузни кожа дивани, ткаенина софи, фотеља, кауч дневна, стол, мебел, обувки, седла, кожа занаети, автомобилската тепих, морски тапацир, воздушната тапацир, кожни торби и други high-end кожни производи.
● Отворен-покритие е погодно за одржување.
● 2-чекор, 3-чекор цик-цак шиење подобрување на силата на бод.

Карактеристики:
● Topstitching кожа и дамаски со екстремно дебели шиење тема без никакви тешкотии
● Горна и пониски храна механизам обезбедува постојано тесни бод формација, дури и со големи бод должина.
● Лесно шие преку густа дамки или се преклопуваат цвест (над трансверзални шевовите), без прескокнуваат конците, губење на бод должина или кршење теми, поради неговата одлична качување капацитет.
● До 10 mm долги конци за декоративна topstitching отклонување.
● Дипломирал бирање за храна прилагодување и Обратно хранат со пролетта враќање. И двете се лесно работење.
● Automatic висока брзина на нафта резервоар подмачкување систем.
● Погоден за шиење concve, конвексни, нодуларен, цилиндричен, сад-како објекти.
● Топ-Дел Големина: 54x77 мм; Колона Висина: 170 мм
● Со усвојување на Јапонија ротациони кука, го скрати на дното линија за линија циклуси, во голема мера подобрување на ефикасноста за шиење.
● Ниска бучава и вибрации, лесен за ракување, и економска вредност.
● 3-чекор, 4-чекор машина цик-цак шиење може да се зголеми моќта на бод.

Тип: CW-8105-N
Макс бод ширина: 8mm
Игла систем: ДП X17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mm

Тип: CW-8125-N
Макс бод ширина: 8mm
Игла систем: ДП X17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mm

Тип: CW-8135-N
Макс бод ширина: 8mm
Игла систем: ДП X17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mm

МоделМакс. Шиење брзина (SPM)Цик-цак бод ширинаБод должинаПечат Висина (mm) Со рака / со педалатаИгла
CW-8105-С.Н.20008.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22
CW-8125-С.Н.20008.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22
CW-8135-С.Н.20008.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22


Прашање Сега +Прашање Сега -
Како резултат на нашите високо квалитетни

Пост кревет машина за шиење

и извонредни услуги на клиентите, имаме стекнато глобалната продажба мрежа, сите наши производи се во согласност со меѓународните стандарди за квалитет и се многу ценети во различни пазари низ целиот свет.
Italian, Italiano