Преносни торба Поблиску

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Затворање торба машина -> Преносни торба Поблиску
Chuang Wang Machinery Co., LTD специјализира во производство, снабдување и извозник Преносни торба Поблиску, Со една фабрика во Taiwan. Таа ги зема науката и технологијата innovates како моќта на развој на претпријатието. Тоа се наведнуваат на истражување, експлоатација и производство на нови производи постојано. и нашето претпријатие е долгорочна производство снабдувач за многу меѓународни познати компании.
Преносни торба Поблиску - F650


модел: F650
Преносни торба Поблиску

Преносни торба поблиску е совршено решение за мал волумен (4-8 BPM) зебло апликации кои ги вклучува земјоделски, храна, миленичиња, животните и хемиски сектори. F-серијата ќе се справи со вашиот најсложените торба-затворање работни места безбедно и ефикасно. Нашите напредни дизајн и стандардни карактеристики како автоматски подмачкување и проширена носат чаури направи F-серијата најсигурни преносни торба поблиску на пазарот. Овој брз, тешки, разноврсна рачни торба поблиску работи со речиси сите кеса супстрати вклучувајќи плетени полипропилен и мулти-ѕид хартиени кеси.

Карактеристики:
● Обичен една нишка затворање
● Рачни
● Вертикална зафат
● Light тежина £ 11
● 35 метри во минута
● Моторни 1 на HP
● Напон 110- / 240 VAC
● сигурен механизам направени на CR-Мо специјална легура.
● целосно затворени прав-доказ мотор.
● Слободна тема синџир крои.
● Едноставно ракување и одржување. Опремени со сечила ги прекине низата по торба е затворена.
● Сите делови се од цврст дизајн за продолжување на непроблематична услуга.
● Се препорачува за вреќи multiwall документи, ПП / ПЕ пациентот, памук, јута и др
● Лесно и економски прилагодени за стационарно или суспендирана употреба без губење на преносни функција.

Спецификација:
NW: 5.5KGS
Пакување Брзина: 350-500Bags / час
Бод Опсег: 7.2 мм
Игла: DN-1 # 25
Мотор: 60W, 50 / 60Hz, 1P / 110 ~ 240V
(Ве молиме наведете еден кога наредил)МоделБрзинаБодИглаМашинаБрој на темаТежинаМотор
CW-F650350 ~ 500 Чанти / час7,2 ммDNx1 # 25Автоматска машина за тема15.5 kg60W, 50 / 60Hz, 1P
110 ~ 240V
(Ве молиме наведете еден кога наредил)


Прашање Сега +Прашање Сега -
Постигнување на висок задоволството на клиентите е секогаш наш врвен приоритет, Гордееме на одржување на ниска цена и правење добри можности за соработка на располагање за

Преносни торба Поблиску

.
Italian, Italiano