Overlock машина

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Им машина -> Overlock машина
Ние сме една од водечките производители, добавувачи и извозници на широк спектар на Overlock машина. Ние, исто така сме компанија посветена на производство и снабдување на производите од Taiwan. Ние лесно може да ги исполни вашите барања за нашите производи. Што повеќе, ние исто така се обврзуваат проекти за дизајни направени, како на клиентите барања.
Overlock машина - CW-38 (L)


модел: CW-38 (L)
Overlock машина

● Голем големина школка бод машина, погоден за лесни до тешки ткаенини, како што мантили, ќебиња, секаде каде што некоја shellstitch е соодветно. Бројот на конците на школка е променлива со поместување на еден - на допир рачката на рамка капа и поместување на граничник (4 или 8 конци про школка). Тоа е можно да се произведе обичен капчиња конци со оваа машина.
● На CW-38 со голема брзина школка бод машина шијат за восхит 4-8 школки по инч, создавајќи најтесните и најубавите бод за облека рабовите.
● Школката (школки) бод Overlock Шевна машина може да се создаде школки од двете лесни и тешки материјали како ќебе, перница, чорапи, торби, џемпери, дрвени дворот, мантили и др Во ​​кои имаат број на конците на школка-1 , 4 и 8 игла бод школки. Тие исто така имаат различни видови на големини; тоа може да се промени со поместување на рачката со еден допир на рамката капа истовремено поместување на граничникот.

Спецификација:
Макс бод ширина: 20 mm
Игла систем: DBX1 # 19 ~ 21 / DPX5 # 18
Макс брзина за шиење: 1200 / мин
Макс. Overedge Ширина: 13 mm
Sewable Дебелина 6 mm
Висина на печат нога: 7мм
Број на Игла: 1 игла +1 бравата игла
Бод на моделот: 1 или 2


Модел


Макс. Шиење
Брзина (СПМ)


Цик-цак бод ширина


Overedge Ширина


Висина печат


Игла


Бод на моделот

Sewable Дебелина

CW-38 Големи

1200

20 mm

13 мм

7mm

DBX1 # 19 ~ 24

DPX5 # 18

1 или 2

6 мм

CW-27 средни

1700

20 mm

9 mm,

7mm

DBX1 # 19 ~ 24

DPX5 # 18

1 или 2

5 mm

CW-17 Мали

1900

17 мм

6 мм

7mm

DCX1 # 19 ~ 21

1 или 2

2,8 мм


Бод на моделот:
CW-38-8 игла

CW-38-4 игла


CW-38-L

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата тајна на успехот е политика нашиот менаџмент на се почитуваат на деловната етика во своето занимаваат со клиентите. Ве уверуваме на за време на испорака од најдобрите

Overlock машина

поддржани од страна на поттикна и внимателен услуга по продажбата.
Italian, Italiano