Игла наслови машина за шиење

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Тешки машина за шиење -> Игла наслови машина за шиење
Ние производство, снабдување и извоз Игла наслови машина за шиење кој е произведен со најдобар квалитет на материјалот и се нудат како по клиент спецификации во Taiwan. Нашите производи се прилагоди според специфичните барања на клиенти во различни дебелини, должини и големини. Опремени со high-end објекти и тим од високо квалификувани и искуство професионална Chuang Wang Machinery Co., LTD thrives за реализација на најдобрите на квалитет на повеќето пристапна цена.
Игла наслови машина за шиење - CW-1208-N;CW-1228-N;CW-1238-N


модел: CW-1208-N;CW-1228-N;CW-1238-N
Игла наслови машина за шиење
Една игла долга рака Тешки Сложените наслови Зиг изгубена Шевна Машинско

Апликации:
Шатри, шатори, сенка едра, падобрани, тапацир панели, автомобил додатоци, гумени производи, жив замоци, тенди, едрилици, балони на топол воздух, базен покрива, камион завеса колосеци, врвот шевове кожа итн

Карактеристики:
На долг машина за шиење рака овозможува до 900 мм дозвола на правото на игли; Опремени со голем монтирани вертикално кука и база за употреба со тешка категорија материјали, кои се користат за шиење дебела кожа, платно, винил и разни обложени и повеќеслојно ткаенини; Тоа е пријателски индустриска машина погодна за сите тешка категорија индустриски шиење апликации за шиење. Соединение хранење систем; Безбедност спојката помага да се спречи оштетување на куки, откос запчаници и други важни делови.

Тип: CW-1208-N
Макс бод ширина: 12 мм
Игла систем: DPX17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 1800 / мин
Бод должина: 6 мм
Висина на печат нога: 9-13mm

Тип: CW-1228-N
Макс бод Ширина: 12mm
Игла систем: ДП X17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 1800 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mm

Тип: CW-1238-N
Макс бод Ширина: 12mm
Игла систем: ДП X17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 1800 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mm

МоделМакс. Шиење брзина (SPM)Цик-цак бод ширинаБод должинаПечат Висина (mm) Со рака / со педалатаИгла
CW-1208-N180012.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22
CW-1228-N180012.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22
CW-1238-N180012.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22
Прашање Сега +Прашање Сега -
Ние нудиме на нашите клиенти

Игла наслови машина за шиење

производи. Ние цврсто веруваме дека основните вредности се задржи организации стабилна и се фокусираше кон заедничката цел. Нашите основни вредности ни помогна да постигнеме нашата мисија да се донесе мерливи придобивки за нашите клиенти.
Italian, Italiano