Долгата рака Зиг изгубена машина за шиење

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Зиг изгубена машина за шиење -> Долгата рака Зиг изгубена машина за шиење
Chuang Wang Machinery Co., LTD е еден од клучните производителот, набавувачот и извозник во Taiwan. Нашата компанија специјализирана за производство и извоз на Долгата рака Зиг изгубена машина за шиење. Да имаат корист од нашите силни OEM / ODM способности и внимателен услуги, контактирајте со нас today.We искрено ќе се создаде и да го споделат успехот со сите клиенти. Повеќе стилови, ве молиме да контактирајте не токму сега!
Долгата рака Зиг изгубена машина за шиење - CW-1108-N;CW-1128-N;CW-1138-N


модел: CW-1108-N;CW-1128-N;CW-1138-N
Долгата рака Зиг изгубена машина за шиење
Долгата рака Крајна наслови Зиг изгубена машина

Апликации:
● Голем покривки, тапацир панели, автомобил додатоци, тенди, шатори, тенди, падобрани, едрилици, балони на топол воздух, едра и општи кожни производи.
● Погоден за екстра тешка категорија кожа материјал, Погоден за автомобил перници, голема големина шатор, bedcover, троседот и разни специјален материјал.
● Отворен-покритие е погодно за одржување.
● 2-чекор, 3-чекор цик-цак шиење подобрување на силата на бод.


Карактеристики:
● Цврстиот долгата рака е фабрика фрлија и нуди поголема сила и стабилност во споредба со намалување и парче продолжена рака.
● Сложените хранење систем; Безбедност спојката помага да се спречи оштетување на куки, откос запчаници и други важни делови.

● Долго машина за шиење рака овозможува до 900 мм дозвола на правото на игли;
● Опремени со големи хоризонтална кука оска и бази за употреба со тешки за дополнителни тешка категорија материјали, кои се користат за шиење дебела кожа, платно, винил и разни обложени и повеќеслојно ткаенини; Тоа е пријателски индустриска машина погодна за сите тешка категорија индустриски шиење апликации за шиење.
● Проширете домување машината кои им овозможуваат на слободен простор за работа.
● Дипломирал бирање за храна прилагодување и Обратно хранат со пролетта враќање. И двете се лесно работење.
● Нов запечатени гребен подобрување што се спречи нафта протекување целосно.
● Automatic висока брзина на нафта резервоар подмачкување систем.
● долгата рака Зиг изгубена, Капка храна (Горна и Долна храна) Шевна Машинско

Тип: CW-1108-N
Макс бод Ширина: 12mm
Игла систем: ДП X17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 1800 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mm

Тип: CW-1128-N
Макс бод Ширина: 12mm
Игла систем: ДП X17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 1800 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mm

Тип: CW-1138-N
Макс бод Ширина: 12mm
Игла систем: ДП X17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 1800 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mmМоделМакс. Шиење брзина (SPM)Цик-цак бод ширинаБод должинаПечат Висина (mm) Со рака / со педалатаИгла
CW-1108-N180012.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22
CW-1128-N180012.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22
CW-1138-N180012.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22


Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата сила лежи во нашето верување дека технологијата треба да им служи на луѓето, а не обратно. Возиме технологија и да се поттикнат тоа во текот на најсовремена да ги исполни вашите

Долгата рака Зиг изгубена машина за шиење

за да додадете квалитетот на вашиот живот.
Italian, Italiano