Lockstitch машина за шиење

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Кожа машина за шиење -> Lockstitch машина за шиење
Ние сме професионални производителот Lockstitch машина за шиење производителот, набавувачот и извозник, фабрика во Taiwan. Ние може да направи нови производи за да одговорат брзо на промените на пазарот и барањата на клиентите. Нашите производи се произведени и тестирани со меѓународните стандарди, под строг надзор на високо квалификувани технократи да ги задоволи и исполни повеќето критични побарувачката на познат индустриски корисникот ширум светот.
Lockstitch машина за шиење - CW-269-1A


модел: CW-269-1A
Lockstitch машина за шиење
269-1A: Слободна-игла Заклучи бод Слободна рака Цилиндрични Индустриски Шевна Машинско

Заклучување бод Одење нога, Волумен кревет, еден-игли, големи Кука, Обратно, тешки Шевна Машинско
Три-димензионални работа парчиња од средна тежина подрачје на примена се специјалитет на класа CW-269. Слободната рака изградба обезбедува лесно ракување; дното храна, игла храна и наизменични нога врвот храна гарантира апсолутно сигурен материјал храна. Машината е достапен како една игла .There е различни шиење опрема за welting, topstitching и монтажа на операции, на пример, на торби и куфери.
Оваа машина е идеален за средни и тешки тежина работа со материјали како што се кожа, платно, теписи, церада & синтетика плус повеќе, препорачува за автомобили внатрешни поправки, тапацир, едра, шатори, Маркиз, жив замоци, куче јаки, коњ тепих, чанти итн два модели се расположливи 269-1A & 269-1B (за заслепувачки)

Карактеристики:
● Опис: Слободна Игла - Lockstitch - Одење нога
● Волумен АРМ - Прирачник Обратно - Голем бобина
● Целосно: Табела, Стенд, спојки Моторни Напон: 220 волти (110 волти додаток: $ 110)

Спецификации:
Вид: CW-269-1A
Макс бод должина: 10mm
Игла систем: ДП * 17 (134-35)
Користете конец за шиење: Синтетички основни конец # 0 ~ # 20
Игла бар мозочен удар должина: 34mm
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Висина на печат нога: 15mmМоделМакс. Шиење брзина (SPM)Цик-цак бод ширинаБод должинаПечат Висина (mm) Со рака / со педалатаИгла
CW-269-1A200034mm10мм15mmДП * 17 (134-35)


Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашите

Lockstitch машина за шиење

се усвоени од страна на многу компании и се успешно извезуваат во различни земји во светот. Сега ние искрено се очекува да се развие долгорочна соработка со вас.
Italian, Italiano