Lockstitch машина

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Облека машина за шиење -> Lockstitch машина
Chuang Wang Machinery Co., LTD е професионална производител и извозник на посебни Lockstitch машина, Ние ќе ви обезбедиме со производи на добро гарантиран квалитет, конкурентна цена и добра услуга. Ние ќе бидеме среќни да ви даде цитат од приемот на вашата детална барања.
Lockstitch машина - CW-457A-105-L


модел: CW-457A-105-L
Lockstitch машина
Стан бед Lockstitch Зиг изгубена машина

Апликации:
● Приложување конци, што го прави пагони и општи Зиг-изгубена работи.
● Приложување еластична трим или чипка на нога или половината делови од телото дами костуми, Бански костуми, корсети, градници и ... итн
● Декоративни шиење за дамски тело костуми, неглиже, долна облека ... итн.
● За сеча и се приклучи јаката на машка јакна, декоративни шиење и прицврстете статии.

Една игла рамен кревет, капка храна цик-цак заклучување шевове машина, е класичен lockstitch цик цак машина која наменет за средни светлина материјали. Тоа важи и за приложување конци, еластична трим, чипка на нога или половината делови од дамски тело костуми, Бански костуми, неглиже, пагони и општи цик-цак дела. 3 модели расположливи 2-чекор, 3-чекор и 4-чекор.

Карактеристики:
● Со подобрена игла позиција менувањето на Лост, фино прилагодување на игла локација е поедноставен. Згора на тоа, игла позиција може да биде цврсто прицврстено со помош на затка предвидени на рачката.
● Нов тип ротациони прифаќање обезбедува усогласено тема тензии при ниски тензија поставувања.
● Оф-центар оска кука е усвоен намалување прескокнете шевове и конец оштетување значително.
● Целосно подобри вградениот тип бобина навивач го прави полесно да се прилагоди на висината на темата да биде рана во бобина и конец тензија кога ликвидација бобина.
● тип на пумпа завртки целосно автоматско подмачкување систем обезбедува стабилен проток на нафта за кука под притисок при сите брзини.
● Новиот печат бар регулирање на притисок на копчето овозможува едноставно прилагодување на печат бар притисок.
● Hemmer & папка се опционални.
● виткаат хранење уред за Зиг-изгубена машина за шиење, посебно за шиење висок квалитет дамски и долна облека џентлменски.
CW-457A-105-L, Г.С.-457A-125-L, Г.С.-457A-135-L
Тип: CW-457A-105-L
Макс бод ширина: 8mm
Игла систем: DPX5 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 4300 / мин
Бод должина: 1.3mm
Висина на печат нога: 9-13mm

Тип: CW-457A-125-L
Макс бод Ширина: 5mm
Игла систем: DPX5 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 4300 / мин
Бод должина: 2mm
Висина на печат нога: 9-13mm

Тип: CW-457A-135-L
Макс бод ширина: 8mm
Игла систем: DPX5 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 4300 / мин
Бод должина: 1.3mm
Висина на печат нога: 9-13mm
МоделМакс. Шиење брзина (SPM)Цик-цак бод ширинаБод должинаПечат Висина (mm) Со рака / со педалатаИгла
CW-457A-105-L43008.0mm1.3mm9 ~ 13DPx5 # 14 ~ # 22
CW-457A-125-L43005.0mm2.0mm9 ~ 13DPx5 # 14 ~ # 22
CW-457A-135-L43008.0mm1.3mm9 ~ 13DPx5 # 14 ~ # 22


Прашање Сега +Прашање Сега -
Гордееме на доследно спроведување на квалитетот

Lockstitch машина

со увери чистотата по конкурентни цени. Ние искрено добредојде јавите домашни и странски клиенти и да соработуваат со нас.
Italian, Italiano