Кожа машина за шиење

Chuang Wang Machinery Co., LTD е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Кожа машина за шиење in Taiwan. Нашата експертиза ни овозможува да нудиме широк спектар на производи, со цел да се исполнат меѓународните стандарди за квалитет и тие се совршени да се користи во различни места. Нашата палета е достапен во различни големини и спецификации за да се задоволат различните потреби на клиентите.
 • Кожа Индустриски машина за шиење - CW-267-1A
  CW-267-1A : Кожа Индустриски машина за шиење
  Еден игли Одење нога од кожа и текстил Шевна Машинско

  Овој модел е совршен машина за шиење за производство на тапацир, церади, автомобилската тепих, брод покрива, мебел тапацир, Идеален за шиење автомобилската и брод тапацир, кожни производи, платно тенди, најлон webbing и многу други тешка категорија материјали, како платно, најлон, чанта, куфер, троседот, ракавица, кампување материјал, и webbing.
  Вертикална кука, со зголемувањето на капацитетите бобина е особено погоден за производство со солидна шиење теми, стандардот за безбедност спојката помага да се спречи кука штета или неконтролирана промена на јадицата тајмингот. Два модели на располагање: 267-1A & 267-2A (близнак игла, мерач поставени од 6 до 10mm).
  Моделот CW-267, исто така, може да се постави е за патентите, со папка и водачот. Одење нога кожа & Тапицерски Шевна Машинско со голема врвот оптоварување бобина, обратна, прилагодлив бод должина и серво мотор, комплет-up со маса, да стојат и 110 волти SERVO или 220 волти.

  Спецификации:
  Вид: CW-267-1A
  Макс бод должина: 10mm
  Игла систем: ДП * 17 (134-35)
  Користете конец за шиење: Синтетички основни конец # 0 ~ # 20
  Игла бар мозочен удар должина: 34mm
  Макс брзина за шиење: 2000 / мин
  Висина на печат нога: 16мм
 • Чевли машина за шиење - CW-267-2A
  CW-267-2A : Чевли машина за шиење
  Две игли Голем Кука Одење нога Тешки Шевна Машинско

  ● На мноштво можности понудени од страна на CW-267 серии овозможува оптимално прилагодување на вашите барања. Без разлика дали сте специјалист за производство на автомобилски седишта, трендовски тапациран мебел или безбедноста чувствителни производи направени од технички текстил - ќе најдете вистинскиот модел за вашите барања во 267 серии модуларен систем.
  ● Моделот Г.С.-267-2A е совршена машина за шиење за производство на тапацир, церади, автомобилската тепих, брод покрива, мебел тапацир, кожа работа и други тешки тежина материјали како платно, најлон, чанта, куфер, троседот, ракавица, кампување материјал, и webbing. ● Вертикалната кука, со зголемена бобина капацитет е особено погоден за производство со солидна шиење теми, стандардот за безбедност спојката помага да се спречи кука штета или неконтролирана промена на јадицата тајмингот. Два модели на располагање: 267-1A & 267-2A (близнак игла, мерач поставени од 6 до 10mm).
  ● Сите производи се развиени врз основа на истата платформа и имаат слични модули. А евтини залихи на резервни делови и лесно одржување се вашите предности, сега и во иднина.


  Спецификации:
  Вид: CW-267-2A
  Макс бод должина: 10 mm
  Игла систем: ДП * 17 (134-35)
  Користете конец за шиење: Синтетички основни конец # 0 ~ # 20
  Игла бар мозочен удар должина: 34mm
  Макс брзина за шиење: 2000 / мин
  Висина на печат нога: 16мм
 • Lockstitch машина за шиење - CW-269-1A
  CW-269-1A : Lockstitch машина за шиење
  269-1A: Слободна-игла Заклучи бод Слободна рака Цилиндрични Индустриски Шевна Машинско

  Заклучување бод Одење нога, Волумен кревет, еден-игли, големи Кука, Обратно, тешки Шевна Машинско
  Три-димензионални работа парчиња од средна тежина подрачје на примена се специјалитет на класа CW-269. Слободната рака изградба обезбедува лесно ракување; дното храна, игла храна и наизменични нога врвот храна гарантира апсолутно сигурен материјал храна. Машината е достапен како една игла .There е различни шиење опрема за welting, topstitching и монтажа на операции, на пример, на торби и куфери.
  Оваа машина е идеален за средни и тешки тежина работа со материјали како што се кожа, платно, теписи, церада & синтетика плус повеќе, препорачува за автомобили внатрешни поправки, тапацир, едра, шатори, Маркиз, жив замоци, куче јаки, коњ тепих, чанти итн два модели се расположливи 269-1A & 269-1B (за заслепувачки)

  Карактеристики:
  ● Опис: Слободна Игла - Lockstitch - Одење нога
  ● Волумен АРМ - Прирачник Обратно - Голем бобина
  ● Целосно: Табела, Стенд, спојки Моторни Напон: 220 волти (110 волти додаток: $ 110)

  Спецификации:
  Вид: CW-269-1A
  Макс бод должина: 10mm
  Игла систем: ДП * 17 (134-35)
  Користете конец за шиење: Синтетички основни конец # 0 ~ # 20
  Игла бар мозочен удар должина: 34mm
  Макс брзина за шиење: 2000 / мин
  Висина на печат нога: 15mm
 • Одење нога кожа машина за шиење - CW-269-1B
  CW-269-1B : Одење нога кожа машина за шиење
  269-1B: Слободна-игла Заклучи бод Слободна рака Цилиндрични Индустриски шиење машина (за врзување употреба)

  Цилиндар Одење нога машина, Тешки Индустриски машини (им функција)
  ● Произведено во Тајван, производство на три-димензионални работа парчиња, како на пример, чанти и чевли, ја става посебни барања, исто така, на технологијата за шиење.
  ● Разновидната операции како обврзувачки, welting, монтажа и topstitching се професионално реализирана со класа 269. Дизајнот слободна рака гарантира материјал ракување без никакви проблеми. Докажани шиење технологија со дното храна, игла храна и наизменични врвот храна произведува поместување без отклонување од висок квалитет. Мноштво опрема варијанти прави 269 универзален талент за лесни до средно тежина апликации, раководител само (ако целосно машина со редовни маса, нозете и спојката мотор)
  ● Оваа машина е идеален за средни и тешки тежина работа со ткаенини Специјални задачи за шиење во три-димензионална или тубуларна работа парчиња во областа на техничките текстил, обувки и кожни производи, безалкохолни багаж и слични производи прават високи барања на оперативни средства.
  ● На една игла цилиндар рака машини Г.С.-269-1A со големи вертикални куки, тенок цилиндар раката и перформанси параметри карактеристични за 269 се специјално дизајнирани за овие задачи. Тешка категорија материјали и шиење теми до конец големината на Нм 10/3 може да се обработи со овие машини, без било каков проблем.
  ● А посебна карактеристика на 269-1B е способноста да се поврзе на материјалот раб со ниска тензија. За оваа операција дното храна мозочен удар може да се деактивира со само неколку чекори што овозможува оптимално движење хранење. Шиење опрема посебно прилагодени на овој шиење операција овозможува прецизна обврзувачки резултат во комбинација со максимална продуктивност и квалитет.

  Карактеристики:
  ● Прирачник за шиење нога лифт и back-tacking
  ● тенок машина рака со дијаметар од само 78 милиметри олеснува ракувањето со тешко се достапни цвест области
  ● Слободна игла машини со прилагодливи дното храна (со мозочен удар за topstitching операции, без мозочен удар за врзување операции)
  ● Брзи промена на обврзувачки апликации
  ● Вертикална кука со големи бобина капацитет за повеќе шиење циклуси и поширок шиење тема спектар
  ● Висока продуктивност се должи на зголемување на брзината до 2800 конците / мин.
  ● Одлично качување својства избегне скратена шавови и материјална штета на густа дамки или крос шевовите
  ● Безбедност спојката штити кука штета
  ● New системот за подмачкување со прилагодливи кука подмачкување
  ● Шиење диск зацврстени на машината глава

  Спецификации:
  Вид: CW-269-1B
  Макс бод должина: 10mm
  Игла систем: ДП * 17 (134-35)
  Користете конец за шиење: Синтетички основни конец # 0 ~ # 20
  Игла бар мозочен удар должина: 34mm
  Макс брзина за шиење: 2000 / мин
  Висина на печат нога: 13mm
Тие се високо ефикасни и нудиме одлична услуга во процесот на користење. Ние се осигура дека овие

Кожа машина за шиење

се произведени од страна на нашите добавувачи користење меѓународните стандарди за квалитет да понуди одлични квалитетни производи на нашите клиенти.
Italian, Italiano