Кожа Индустриски машина за шиење

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Кожа машина за шиење -> Кожа Индустриски машина за шиење
Ние сме една од водечките и технички глобалната извозник, добавувачот и производителот на Кожа Индустриски машина за шиење. Исто така и ние секогаш сме подготвени да ја преземат сопствени синтеза проекти. Со текот на годините, имаме изградено репутација за обезбедување на најдобар квалитет на производи со најконкурентна цена и за време на испорака. Ние обезбеди услуга за клиенти од целиот свет, САД, Канада, Европа, Индија, Јапонија и др Преку најбрз испорака на квалитетни производи по фер цени, станавме "склопот на добавувачот" на голем број клиенти.
Кожа Индустриски машина за шиење - CW-267-1A


модел: CW-267-1A
Кожа Индустриски машина за шиење
Еден игли Одење нога од кожа и текстил Шевна Машинско

Овој модел е совршен машина за шиење за производство на тапацир, церади, автомобилската тепих, брод покрива, мебел тапацир, Идеален за шиење автомобилската и брод тапацир, кожни производи, платно тенди, најлон webbing и многу други тешка категорија материјали, како платно, најлон, чанта, куфер, троседот, ракавица, кампување материјал, и webbing.
Вертикална кука, со зголемувањето на капацитетите бобина е особено погоден за производство со солидна шиење теми, стандардот за безбедност спојката помага да се спречи кука штета или неконтролирана промена на јадицата тајмингот. Два модели на располагање: 267-1A & 267-2A (близнак игла, мерач поставени од 6 до 10mm).
Моделот CW-267, исто така, може да се постави е за патентите, со папка и водачот. Одење нога кожа & Тапицерски Шевна Машинско со голема врвот оптоварување бобина, обратна, прилагодлив бод должина и серво мотор, комплет-up со маса, да стојат и 110 волти SERVO или 220 волти.

Спецификации:
Вид: CW-267-1A
Макс бод должина: 10mm
Игла систем: ДП * 17 (134-35)
Користете конец за шиење: Синтетички основни конец # 0 ~ # 20
Игла бар мозочен удар должина: 34mm
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Висина на печат нога: 16ммМоделМакс. Шиење брзина (SPM)Цик-цак бод ширинаБод должинаПечат Висина (mm) Со рака / со педалатаИгла
CW-267-1A200034mm10мм16ммДП * 17 (134-35)


Прашање Сега +Прашање Сега -
Понатаму употребата на најдобар квалитет на суровините и напредни машини опрема ни овозможува да имаат подобра контрола над нашите производствени процеси, овозможувајќи ни да се произведе

Кожа Индустриски машина за шиење

кои ги исполнуваат меѓународните стандарди во однос на квалитет, трајност и финиш.
Italian, Italiano