Индустриски Зиг изгубена машина

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Облека машина за шиење -> Индустриски Зиг изгубена машина
Chuang Wang Machinery Co., LTD е се стремиме кон производителот, снабдувачот и извозник на најдобар највисок квалитет во Индустриски Зиг изгубена машина и гаранција ние ќе направиме се што е можно да се задоволат потребите на нашите клиенти во Taiwan. Кога се споредуваат нашите производи на било кој конкурент, ќе видите значајна разлика во квалитетот. Нашата огромен избор на состојки и производи ви дава шанса да ги собереш цена точка за секој буџет. Ние искрено добредојде истрага од целиот свет и да се создаде неограничени можности за бизнис за секоја друга.
Индустриски Зиг изгубена машина - CW-457A-140-L


модел: CW-457A-140-L
Индустриски Зиг изгубена машина
Fagoting Зиг изгубена машина

Апликации:
● однесува на долна облека, корсети, медицински и спортски носат, корселе постелнина, и други украсни шиење ефект.
● Fagoting. 3-чекор Зиг-изгубена и фестонирам, макс. шемата на ширина 8 mm. за приклучување на материјали од корсети.
● зависи од брзината на материјали и од типот на операција.
● Отворен-покритие е погодно за одржување.
● На fagoting модел е достапен во два вида.

Ова Fargoting Зиг изгубена машина за шиење е достапна за ткаенини заеднички со пребивање конците ефект (различна боја теми примени ќе ви помогне разубавување на сила.) Исто така, оваа машина може бод директно на производи да се создаде убава декоративни шиење. Тоа е особено погоден за декоративни конците на дамски облека и долна облека ... итн.

Тип: CW-457A-140-М
Макс бод ширина: 8mm
Игла систем: DPX5 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 2500 / мин
Бод должина: 6.5mm
Висина на печат нога: 9-13mm

Тип: CW-457A-140-L
Макс бод ширина: 8mm
Игла систем: DPX5 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 3000 / мин
Бод должина: 6.5mm
Висина на печат нога: 9-13mm
МоделМакс. Шиење брзина (SPM)Цик-цак бод ширинаБод должинаПечат Висина (mm) Со рака / со педалатаИгла
CW-457A-140-М25008.0mm6.5mm9 ~ 13DPX5 # 14 ~ # 22
CW-457A-140-L30008.0mm6.5mm9 ~ 13DPX5 # 14 ~ # 22

Прашање Сега +Прашање Сега -
Ние сме постојано во потрага по нови начини за подобрување на начинот на кој ние работиме и да го положат заштеди за вас. Тоа е причината зошто ние работиме тесно со добавувачите да се обезбеди имаме

Индустриски Зиг изгубена машина

да понуди од кога било досега и на најдобрите цени.
Italian, Italiano