Индустриски торба Поблиску

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Затворање торба машина -> Индустриски торба Поблиску
Chuang Wang Machinery Co., LTD е еден од познати имиња кои се вклучени во Taiwan производителот, снабдувачот и извозник на широк спектар на Индустриски торба Поблиску. Со цел да се обезбеди квалитетот на нашата палета, ние производство оваа искористување на висок степен на материјал, којшто го набави од уверение продавачи. Ние обезбеди овие производи со различни градации во големина и спецификации индивидуализира според потреби и потреби на клиентите. Нашата палета е во високата побарувачка од страна на нашите клиенти се шири низ меѓународниот пазар и може да се искористи во водечка индустрија на цени.
Индустриски торба Поблиску - N700


модел: N700
Индустриски торба Поблиску

Овој модел е многу разноврсна машина. Без разлика дали ќе го користите за затворање Хартиени кеси, ПП кеси или торби Јута, тоа дури и може да се користи за да се поврзете гео текстил и до 8 mm дебелина, со еден конец. Ова значи дека бод е направен со 1 една нишка, едноставен и многу издржливи за многу ситуации и апликации.

Карактеристики:
● Сигурен looper механизам направени на CR-Мо специјална легура.
● целосно затворени прав-доказ мотор.
● Слободна тема синџир крои.
● Едноставно ракување и одржување. Опремени со сечила ги прекине низата по торба е затворена.
● Сите делови се од цврст дизајн за продолжување на непроблематична услуга.
● Се препорачува за вреќи multiwall документи, ПП / ПЕ пациентот, памук, јута и др
● лесно и економски може да се прилагодат за стационарно или суспендирана употреба без губење на преносни функции.

Спецификација:
Висока брзина на револуција 1700-1900 вртежи во минута
Безбедност пластична рачка за изолација
Пумпа за масло за подмачкување систем. Масло линии директно лубрикант до главна движат елементи
Подобрена looper и едноставен механизам
Челик камери - долг живот (без пластични камери)
Механизам конец за сечење
Минимум одржување
За крафт хартија, памук, Хесенската, јута, ПП / ПЕ ткаени платно и други материјали торба
Пакување Брзина: 350-500 торба / час. Прибл
Бод Опсег: 6.5 mm ~ 8,5 мм Лесно прилагодување.
Мотор: 60W, 50 / 60Hz, 1P / 110V ~ 240V
Игла: DN-1 # 25
NW: 5.5KGS
МоделБрзинаБодИглаМашинаБрој на темаТежинаМотор
CW-N700350 ~ 500 Чанти / час8,5 ммDNx1 # 25Автоматска машина за тема15.5KG60W, 50 / 60Hz, 1P
100 ~ 110V, 200 ~ 220V, 240V
(Ве молиме наведете еден кога наредил)
Прашање Сега +Прашање Сега -
Обезбедување на висок квалитет и добра услуга за потрошувачите е нашата управување со теорија. Задржи иновациите и постојано подобрување на нашите

Индустриски торба Поблиску

е нашата развој на политиката. Ние сме во потрага очекуваме да се воспостави долгорочна соработка однос со тебе.
Italian, Italiano