Висока брзина машина за шиење

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Тешки машина за шиење -> Висока брзина машина за шиење
Chuang Wang Machinery Co., LTD е посветен на производителот, снабдувачот и извозник на најдобар Висока брзина машина за шиење in Taiwan. Сите производи се во согласност со меѓународните барања за квалитет и се многу ценети во различни бизнис. Ние сме го цениме за да добиете добра соработка со вас и немојте да се двоумите да контактирајте не
Висока брзина машина за шиење - CW-8205-SN;CW-8225-SN;CW-8235-SN


модел: CW-8205-SN;CW-8225-SN;CW-8235-SN
Висока брзина машина за шиење
Висока брзина на една игла пост Кревет Зиг изгубена машина

Апликации:
● кривините голема целина-ротирачки шатл бобина да заштедите време за промена на база на конец. автоматско подмачкување систем, долг живот и удобен операција.
● Погоден за шиење и средни и тешки материјали на нуркање костум, облека, капи, чевли, како вештачка кожа и производи од кожа и се приклучи на мулти-слој парчиња. итн
● 2-чекор и 3-чекор цик-цак шиење се на располагање за подобрување на бод на еластично и тешки материјали.

Карактеристики:
● Паралелно и вертикални движења игла бар, иглата ќе можете да внесете шиење материјал во целост и вертикално, силна набиване на Кол моќта на игла; тоа може да се обезбеди точно и елегантен шевовите.
● Да се ​​донесе посебен големи спецификација кука дека се подобри работата ефикасност.
● Да се ​​донесе посебен & автоматски подмачкување-системи, трајно подмачкување и печат лого што може да се подобри употребата животот на делови.
● Усвојување двоен печат нога со горен и пониски храна кои го прават шевове уредни и убава.
● Дипломирал бирање за храна прилагодување и Обратно хранат со пролетта враќање. И двете се лесно работење.
● Погоден за шиење конкавна, конвексни, топчести, цилиндричен, сад-како објекти.
● Кога шиење мулти-слоеви кожа ткаенини, внатрешниот слој нема да се движи.
● отворен вид на горниот капак наведени одржување.
● Применета со Јапонија ротациони кука обезбедува висока ефикасност за шиење.
● Лизгачки лост се фатат, тајмингот појас храна возење механизам

Долга игла бар мозочен удар
Тип: CW-8205-N
Макс бод ширина: 8mm
Игла систем: ДП X17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mm

Тип: CW-8225-N
Макс бод ширина: 8mm
Игла систем: ДП X17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mm

Тип: CW-8225-N
Макс бод ширина: 8mm
Игла систем: ДП X17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mm
МоделМакс. Шиење брзина (SPM)Цик-цак бод ширинаБод должинаПечат Висина (mm) Со рака / со педалатаИгла
CW-8205-С.Н.20008.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22
CW-8225-С.Н.20008.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22
CW-8235-С.Н.20008.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22


Прашање Сега +Прашање Сега -
Политика на компанијата е да се осигура дека вие и вашите клиенти имаат корист од сеопфатна советодавни услуги, иновативни и високо квалитетни

Висока брзина машина за шиење

со конкурентна цена и за време на испорака, строго придржување кон роковите и лична посветеност кон секој проект.
Italian, Italiano