Висока брзина lockstitch машина за шиење

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Облека машина за шиење -> Висока брзина lockstitch машина за шиење
Како професионален Висока брзина lockstitch машина за шиењеПроизводителот, набавувачот и извозник со една фабрика во Taiwan, Ние имајќи го во предвид новите бизнис трендови во светот, каде што многу успешна глобална веледрогерија и трговците на мало беа енергично вклучувајќи различни видови на производи како приод за да привлечат повеќе клиенти. Повеќе стилови, ве молиме да контактирајте не токму сега!
Висока брзина lockstitch машина за шиење - CW-457A-143N-L


модел: CW-457A-143N-L
Висока брзина lockstitch машина за шиење
Висока брзина Променливи Камери Зиг изгубена машина

Апликации:
● Приложување конци, што го прави пагони, и општо Зиг-изгубена работи.
● Приложување еластична трим или чипка на нога или половината делови од телото дами костуми, Бански костуми, корсети, градници и др Исто така може да работи за декоративни шиење.
● Декоративни шиење дамски тело костуми, неглиже, долна облека ... итн.
● за сеча и се приклучи јаката на машка јакна, декоративни шиење и прицврстете статии.

Нашите CW-457A -143N-L машина не е обична голема брзина цик цак машина. Ова е машина за шиење, кој ви дава опција да се шие за повеќе од 10 различни видови на модели од само промена на камери. Зачувај вашите пари и енергија за купување машини за различни модели, нашите CW-457A -143N-L голема брзина Променливи Камери Зиг изгубена машина ќе го направи тоа за сите.

Карактеристики:
● Со подобрување на игла позиција менувањето на Лост, фино нагодување на игла локација е поедноставен. Покрај тоа, игла позиција може да биде цврсто прицврстено со помош на затка предвидени на рачката.
● Нов тип ротациони прифаќање обезбедува усогласено тема тензии при ниски тензија поставувања.
● Оф-центар оска кука е усвоен намалување прескокнете шиење и конец кршење значително.
● Целосно се подобри со вградениот тип бобина навивач го прави полесно да се прилагоди на висината на тема да се намотани во калем и конец тензија кога ликвидација бобина.
● тип на пумпа завртки целосно автоматско подмачкување систем обезбедува стабилен проток на нафта на кука под притисок при сите брзини.
● Новиот печат бар регулирање на притисок на копчето овозможува едноставно прилагодување на печат бар притисок.
● Hemmer & папка се опционални.
● виткаат хранење уред за Зиг-изгубена машина за шиење, посебно за шиење висок квалитет дамски долна облека и господа.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Сите вработени ќе им служи на стари и нови клиенти со најдобрите

Висока брзина lockstitch машина за шиење

и најдобра услуга. Двете нови и стари клиенти дома и во странство се добредојдени да ја посетите нашата компанија!
Italian, Italiano