Тешки Зиг изгубена машина за шиење

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Тешки машина за шиење -> Тешки Зиг изгубена машина за шиење
Chuang Wang Machinery Co., LTD е призната како светска класа производителот, набавувачот и давателот на Тешки Зиг изгубена машина за шиење. Како еден од најискусните производители во бизнисот. Ние секогаш снабдуваме нашите клиенти со најниска-неуспех стапка, брзо доведе време, цена-ефективност, и најдобрите по продажбата на услугата. Ние сме биле основани трговски однос со многу земји низ целиот свет, нашата компанија има вработено професионална и расте тим за истражување и развој. на нашата способност на логиката дизајн, OEM / ODM најчесто се добредојдени. Ние сме признати од страна на најдобра услуга за своите клиенти, со добар квалитет, прифатлива цена и брза испорака.
Тешки Зиг изгубена машина за шиење - CW-1205-N;CW-1225-N;CW-1235-N


модел: CW-1205-N;CW-1225-N;CW-1235-N
Тешки Зиг изгубена машина за шиење
Тешки единечна игла Сложените Feed цик-цак Индијана. Шевна Машинско (Големи Кука)

Апликации:
Соодветни за употреба во тапацир, обувки, кожа, платно индустрии. Наменета за шевове такви производи што се шатори, едра, прицврстување, церади, сигурносни појаси, падобрани, балони, индустриски чанти, чизми, книга поврзувања; авто, брод и мебел тапацир, спортски и опрема за кампување, ортопедски апарати, куфери, ранци, и outerwear направи екстра тешки материјали. Дизајнирано за екстра дебели теми.

Карактеристики:
● Голем ротациони шатл кука
● Работа простор (300 мм)
● Обратно храна
● Вграден бобина навивач
● Камери прифаќање Лост
● исклучително висок печат лифт за шиење дополнителни тешки материјали
● Тешки избалансирајте го тркалото
● Дно, врвот и игла храна механизам
● Поддршка за користење на приврзаност -на Машината е опремена со некои приврзаност славините на врвот на креветот за користење на обврзувачки за специјални бара.

Тип: CW-1205-N
Макс бод Ширина: 12mm
Игла систем: DPX17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mm

Тип: CW-1205-N
Макс бод Ширина: 12mm
Игла систем: DPX17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mm

Тип: CW-1235-N
Макс бод Ширина: 12mm
Игла систем: DPX17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mm
МоделМакс. Шиење брзина (SPM)Цик-цак бод ширинаБод должинаПечат Висина (mm) Со рака / со педалатаИгла
CW-1205-N200012.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22
CW-1225-N200012.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22
CW-1235-N200012.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22


Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашите

Тешки Зиг изгубена машина за шиење

достапни во различни спецификации, се познати по ред завршна обработка, отпорност на корозија и издржливост. Овие ефективни производи се во согласност со дефинираните стандардите за индустријата.
Italian, Italiano