Тешки машина за шиење

Chuang Wang Machinery Co., LTD со богати искуства на производителот снабдувач и извозник на Тешки машина за шиење фабрика во Taiwan, Во целиот свет клиенти, ние искрено добредојде повеќе глобални партнери да соработуваат за да формира нова бизнис. ние ги преземаме се заврши во рок од ветената временска рамка и нашите услуги се достапни на многу конкурентни цени. Повеќе модели на нашите производи, ве молиме контактирајте не сега!
 • Тешки Зиг изгубена машина за шиење - CW-1205-N;CW-1225-N;CW-1235-N
  CW-1205-N;CW-1225-N;CW-1235-N : Тешки Зиг изгубена машина за шиење
  Тешки единечна игла Сложените Feed цик-цак Индијана. Шевна Машинско (Големи Кука)

  Апликации:
  Соодветни за употреба во тапацир, обувки, кожа, платно индустрии. Наменета за шевове такви производи што се шатори, едра, прицврстување, церади, сигурносни појаси, падобрани, балони, индустриски чанти, чизми, книга поврзувања; авто, брод и мебел тапацир, спортски и опрема за кампување, ортопедски апарати, куфери, ранци, и outerwear направи екстра тешки материјали. Дизајнирано за екстра дебели теми.

  Карактеристики:
  ● Голем ротациони шатл кука
  ● Работа простор (300 мм)
  ● Обратно храна
  ● Вграден бобина навивач
  ● Камери прифаќање Лост
  ● исклучително висок печат лифт за шиење дополнителни тешки материјали
  ● Тешки избалансирајте го тркалото
  ● Дно, врвот и игла храна механизам
  ● Поддршка за користење на приврзаност -на Машината е опремена со некои приврзаност славините на врвот на креветот за користење на обврзувачки за специјални бара.

  Тип: CW-1205-N
  Макс бод Ширина: 12mm
  Игла систем: DPX17 # 14 ~ # 22
  Макс брзина за шиење: 2000 / мин
  Бод должина: 6mm
  Висина на печат нога: 9-13mm

  Тип: CW-1205-N
  Макс бод Ширина: 12mm
  Игла систем: DPX17 # 14 ~ # 22
  Макс брзина за шиење: 2000 / мин
  Бод должина: 6mm
  Висина на печат нога: 9-13mm

  Тип: CW-1235-N
  Макс бод Ширина: 12mm
  Игла систем: DPX17 # 14 ~ # 22
  Макс брзина за шиење: 2000 / мин
  Бод должина: 6mm
  Висина на печат нога: 9-13mm

 • Тешки Индустриски машина за шиење - CW-1206-N
  CW-1206-N : Тешки Индустриски машина за шиење
  Стан бед Горен и Долен наслови, Зиг изгубена машина (Голем бод, 16мм)

  Апликации:
  Шие со подвижност! На CW-1206-N нуди широк спектар на апликации на предмети како паричници, ремени, рибарска мрежа, торби и чанти, leatherwear, тешка категорија тексас платно, синтетика и многу повеќе. Работи совршено на среден до дебели материјали. Специјален модел за широка шиење бод, максималната бод можат да одат од 1mm до 16mm.The големи шиење бод, исто така, го прави полесно да се применуваат специјални модели на стоки и прави шиење врски поцврсто.

  Карактеристики:
  ● Дипломирал бирање за храна и прилагодување Обратно хранат со пролетта враќање. И двете се лесно ракување.
  ● А нови запечатени гребен подобрувањето кое го спречи истекувањето нафта во целост.
  ● Automatic голема брзина масло резервоар подмачкување систем.
  ● Со усвојување на мала кука, кривулестиот обемот на долниот конец се зголемува и поради оваа функција, фреквенцијата на долниот конец замена е минимизиран.
  ● Достапни за дебел конец крои.
  ● Кога шиење мулти-слоеви кожа ткаенини, внатрешниот слој нема да биде во движење.
  ● Кука база може да се премести. Цик-цак бод Ширина: 0-16 ММ
  ● Да се ​​донесе двојно печат нога со горен и помал храна кои го прават шевове уредни и убава.

  Тип: CW-1206-N
  Макс бод Ширина: 16мм
  Игла систем: DPx17 # 14 # ~ 22
  Макс брзина за шиење: 2000 / мин
  Бод должина: 6mm
  Висина на печат нога: 9-13mm

 • Игла наслови машина за шиење - CW-1208-N;CW-1228-N;CW-1238-N
  CW-1208-N;CW-1228-N;CW-1238-N : Игла наслови машина за шиење
  Една игла долга рака Тешки Сложените наслови Зиг изгубена Шевна Машинско

  Апликации:
  Шатри, шатори, сенка едра, падобрани, тапацир панели, автомобил додатоци, гумени производи, жив замоци, тенди, едрилици, балони на топол воздух, базен покрива, камион завеса колосеци, врвот шевове кожа итн

  Карактеристики:
  На долг машина за шиење рака овозможува до 900 мм дозвола на правото на игли; Опремени со голем монтирани вертикално кука и база за употреба со тешка категорија материјали, кои се користат за шиење дебела кожа, платно, винил и разни обложени и повеќеслојно ткаенини; Тоа е пријателски индустриска машина погодна за сите тешка категорија индустриски шиење апликации за шиење. Соединение хранење систем; Безбедност спојката помага да се спречи оштетување на куки, откос запчаници и други важни делови.

  Тип: CW-1208-N
  Макс бод ширина: 12 мм
  Игла систем: DPX17 # 14 ~ # 22
  Макс брзина за шиење: 1800 / мин
  Бод должина: 6 мм
  Висина на печат нога: 9-13mm

  Тип: CW-1228-N
  Макс бод Ширина: 12mm
  Игла систем: ДП X17 # 14 ~ # 22
  Макс брзина за шиење: 1800 / мин
  Бод должина: 6mm
  Висина на печат нога: 9-13mm

  Тип: CW-1238-N
  Макс бод Ширина: 12mm
  Игла систем: ДП X17 # 14 ~ # 22
  Макс брзина за шиење: 1800 / мин
  Бод должина: 6mm
  Висина на печат нога: 9-13mm
 • Цилиндар машина за шиење - CW-3205-N;CW-3225-N;CW-3235-N
  CW-3205-N;CW-3225-N;CW-3235-N : Цилиндар машина за шиење
  Цилиндар Кревет Горен и Долен наслови Зиг изгубена машина

  Апликации:
  На 3205-Н е најновата во високо квалитетна кожа конци, идеален за производи како што се chaps, јакни, елеци, женски ташни, каиши, тапацир, saddlebags, чизми, како и автомобилската и брод покрива, едра, шатори, настрешници, багаж, ортопедски апарати, спортска опрема и многу повеќе.
  Одликувајќи се со шиење капацитет од 3/8 "и 5/8" печат нога царинење, на 3205-Н е само машина, ќе треба за сите ваши светло за медиум тежина шиење.
  Соединение храна (наизменична печат нозе + игла храна) да им помогне хранат дебели и гломазна материјали.

  Карактеристики:
  ● капка во бобина случај обезбедува лесен и удобен пристап до бобина
  ● Обратно наслови да се зајакне шевове
  ● Автоматско подмачкување
  ● притисок нога дозвола 12 мм
  ● Безбедност спојки спречува оштетување на ротациони кука
  ● Засилени У Табела со заклучување тркалца
  ● користи игла тип DPX17, големини # 14 # 22
  ● Овозможува употреба на конец до големината # 10
  ● Биндер Прилог е достапна на барање, вклучувајќи: Цевководи нозе, игла плоча и храна за кучиња.
  ● Комплетен сет вклучува маса, да стојат, спојката или серво мотор, бобина навивач, игли, bobbins, алатки, танкер, упатството

  Тип: CW-3205-N
  Макс бод ширина: 8mm
  Игла систем: DPX17 # 14 ~ # 22
  Макс брзина за шиење: 1800 / мин
  Бод должина: 6mm
  Висина на печат нога: 9-13mm

  Тип: CW-3225-N
  Макс бод ширина: 8mm
  Игла систем: DPX17 # 14 ~ # 22
  Макс брзина за шиење: 1800 / мин
  Бод должина: 6mm
  Висина на печат нога: 9-13mm

  Тип: CW-3235-N
  Макс бод ширина: 8mm
  Игла систем: DPX17 # 14 ~ # 22
  Макс брзина за шиење: 1800 / мин
  Бод должина: 6mm
  Висина на печат нога: 9-13mm

 • Екстра Тешки машина за шиење - CW-7205-N;CW-7225-N;CW-7235-N
  CW-7205-N;CW-7225-N;CW-7235-N : Екстра Тешки машина за шиење
  Една игла, се хранат рака машина цик-цак шиење медиум со хоризонталната оска ротациони кука од средна до тешка категорија материјали.

  Апликации:
  ● Секоја тубуларна парчиња. Горниот и долниот храна механизам избегнува puckering и пропаѓање. Добро за било растеглив материјал, како што се гума обложени ткаенина, винил, еластична, ортопедски протези.
  ● Особено за wetsuits 2-бод и 3-бод видови се добри за зајакнување конците на потешки материјали.

  Карактеристики:
  ● Усвојување двоен печат нога со горен и пониски храна кои го прават шевове уредни и убава.
  ● Cylinderbed Дијаметар .: 550mm, притисок нога колнам 12mm од коленото и 10мм со рака.
  ● Дизајнирано удобен обратна храна рачката на лево напред страна, лесен за работа.
  ● Нов запечатени гребен подобрување што се спречи нафта протекување целосно.
  ● Дипломирал бирање за храна прилагодување и Обратно хранат со пролетта враќање. И двете се лесно работење.
  ● шатлот и големи кука да се намали проблемот на менување база конец кој ќе ја зголеми ефикасноста.
  ● Automatic висока брзина на нафта резервоар подмачкување систем.
  ● Кога шиење мулти-слоеви кожа ткаенини, внатрешниот слој нема да се движи.

  Тип: CW-7205-N
  Макс бод Ширина: 10mm
  Игла систем: ДП X17 # 14 ~ # 22
  Макс брзина за шиење: 2000 / мин
  Бод должина: 6mm
  Висина на печат нога: 9-13mm

  Тип: CW-7225-N
  Макс бод Ширина: 10mm
  Игла систем: ДП X17 # 14 ~ # 22
  Макс брзина за шиење: 2000 / мин
  Бод должина: 6mm
  Висина на печат нога: 9-13mm

  Тип: CW-7235-N
  Макс бод Ширина: 10mm
  Игла систем: ДП X17 # 14 ~ # 22
  Макс брзина за шиење: 2000 / мин
  Бод должина: 6mm
  Висина на печат нога: 9-13mm

 • Висока брзина машина за шиење - CW-8205-SN;CW-8225-SN;CW-8235-SN
  CW-8205-SN;CW-8225-SN;CW-8235-SN : Висока брзина машина за шиење
  Висока брзина на една игла пост Кревет Зиг изгубена машина

  Апликации:
  ● кривините голема целина-ротирачки шатл бобина да заштедите време за промена на база на конец. автоматско подмачкување систем, долг живот и удобен операција.
  ● Погоден за шиење и средни и тешки материјали на нуркање костум, облека, капи, чевли, како вештачка кожа и производи од кожа и се приклучи на мулти-слој парчиња. итн
  ● 2-чекор и 3-чекор цик-цак шиење се на располагање за подобрување на бод на еластично и тешки материјали.

  Карактеристики:
  ● Паралелно и вертикални движења игла бар, иглата ќе можете да внесете шиење материјал во целост и вертикално, силна набиване на Кол моќта на игла; тоа може да се обезбеди точно и елегантен шевовите.
  ● Да се ​​донесе посебен големи спецификација кука дека се подобри работата ефикасност.
  ● Да се ​​донесе посебен & автоматски подмачкување-системи, трајно подмачкување и печат лого што може да се подобри употребата животот на делови.
  ● Усвојување двоен печат нога со горен и пониски храна кои го прават шевове уредни и убава.
  ● Дипломирал бирање за храна прилагодување и Обратно хранат со пролетта враќање. И двете се лесно работење.
  ● Погоден за шиење конкавна, конвексни, топчести, цилиндричен, сад-како објекти.
  ● Кога шиење мулти-слоеви кожа ткаенини, внатрешниот слој нема да се движи.
  ● отворен вид на горниот капак наведени одржување.
  ● Применета со Јапонија ротациони кука обезбедува висока ефикасност за шиење.
  ● Лизгачки лост се фатат, тајмингот појас храна возење механизам

  Долга игла бар мозочен удар
  Тип: CW-8205-N
  Макс бод ширина: 8mm
  Игла систем: ДП X17 # 14 ~ # 22
  Макс брзина за шиење: 2000 / мин
  Бод должина: 6mm
  Висина на печат нога: 9-13mm

  Тип: CW-8225-N
  Макс бод ширина: 8mm
  Игла систем: ДП X17 # 14 ~ # 22
  Макс брзина за шиење: 2000 / мин
  Бод должина: 6mm
  Висина на печат нога: 9-13mm

  Тип: CW-8225-N
  Макс бод ширина: 8mm
  Игла систем: ДП X17 # 14 ~ # 22
  Макс брзина за шиење: 2000 / мин
  Бод должина: 6mm
  Висина на печат нога: 9-13mm

Нашите

Тешки машина за шиење

уживаат во добра репутација во различни пазари низ целиот свет. За овој успех, ние постојано ќе ви понудиме нашите најдобри услуги и производи за да ги исполни сите ваши потреби. Ве молиме не двоумете се да контактирајте не ако имате било истрага.
Italian, Italiano