Тешки Индустриски машина за шиење

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Тешки машина за шиење -> Тешки Индустриски машина за шиење
Chuang Wang Machinery Co., LTD е еден од производителот, снабдувачот за да се обезбеди Тешки Индустриски машина за шиење и други производи. Сите наши производи се произведени од страна на нашите професионални вештини и капацитети. Ние гарантираме квалитетот на вашите барања. Ние исто така нудиме на нашите клиенти со широк спектар на управување со производ кој одговара на строги барања за квалитет на меѓународниот пазар кој заработил нашата компанија во различни углед на квалитет ориентиран Taiwan извозникот. Ние сме признати како еден од водечките трговци во овој сектор се должи на нашата способност за снабдување беспрекорна производи на нашите клиенти. Ние положи нашата нога години назад и оттогаш ние се стремиме да се испорача во нашите производи иновации, конкурентни цени и квалитетот управувано задоволството на клиентите.
Тешки Индустриски машина за шиење - CW-1206-N


модел: CW-1206-N
Тешки Индустриски машина за шиење
Стан бед Горен и Долен наслови, Зиг изгубена машина (Голем бод, 16мм)

Апликации:
Шие со подвижност! На CW-1206-N нуди широк спектар на апликации на предмети како паричници, ремени, рибарска мрежа, торби и чанти, leatherwear, тешка категорија тексас платно, синтетика и многу повеќе. Работи совршено на среден до дебели материјали. Специјален модел за широка шиење бод, максималната бод можат да одат од 1mm до 16mm.The големи шиење бод, исто така, го прави полесно да се применуваат специјални модели на стоки и прави шиење врски поцврсто.

Карактеристики:
● Дипломирал бирање за храна и прилагодување Обратно хранат со пролетта враќање. И двете се лесно ракување.
● А нови запечатени гребен подобрувањето кое го спречи истекувањето нафта во целост.
● Automatic голема брзина масло резервоар подмачкување систем.
● Со усвојување на мала кука, кривулестиот обемот на долниот конец се зголемува и поради оваа функција, фреквенцијата на долниот конец замена е минимизиран.
● Достапни за дебел конец крои.
● Кога шиење мулти-слоеви кожа ткаенини, внатрешниот слој нема да биде во движење.
● Кука база може да се премести. Цик-цак бод Ширина: 0-16 ММ
● Да се ​​донесе двојно печат нога со горен и помал храна кои го прават шевове уредни и убава.

Тип: CW-1206-N
Макс бод Ширина: 16мм
Игла систем: DPx17 # 14 # ~ 22
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mm
МоделМакс. Шиење брзина (СПМ)Цик-цак бод ширинаБод должинаПечат Височина (мм)
Со рака / со педалата
Игла
CW-1206-N200016мм6mm9 ~ 13DPx17 # 14 # ~ 22


Прашање Сега +Прашање Сега -
Гордееме на доследно спроведување на квалитетот

Тешки Индустриски машина за шиење

со увери чистотата по конкурентни цени. Ние искрено добредојде јавите домашни и странски клиенти и да соработуваат со нас.
Italian, Italiano