Се хранат-оф Arm машина за шиење

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Зиг изгубена машина за шиење -> Се хранат-оф Arm машина за шиење
Ние сме искусни Taiwan Се хранат-оф Arm машина за шиење производителот, снабдувачот, извозникот и фабриката. Ние правиме производство и развој во согласност со СОП. Имаме високо квалификувани и посветен на работна сила кои ви уверува на за време на испорака на производи со висок квалитет. Ве молам да ми кажете на вашите детали барања за нашите производи, како големина, површина, боја, и така натаму, со што можеме да ја цитираме според вашето барање, а потоа да ви даде најдобра цена.
Се хранат-оф Arm машина за шиење - CW-1106-N;CW-1206-N


модел: CW-1106-N;CW-1206-N
Се хранат-оф Arm машина за шиење
Стан бед Крајна наслови Зиг изгубена машина (Голем бод, 16мм)

Апликации:
● За шиење средни до дебелина пациентот, чанти, аташе случаи, чевли, спортски чевли, капи, ракавици, платно, шатор, облека, голф ракавици, спортски стока, троседот, кожа и цилиндрични производи.
● Отворен-покритие е погодно за одржување.

Карактеристики:
● Екстра широк цик-цак шевове е до 16 милиметри, е најстариот ширина индустриски цик-цак машина за шиење во денешниот пазар.
● Автоматско подмачкување систем
● Обратно храна рачката.
● печат нога клиренс (колено / рака): 12 mm
● Јапонија Голем кука Вертикална оска
● Дипломирал бирање за храна прилагодување и Обратно хранат со пролетта враќање.
● Нов запечатени гребен подобрување што се спречи нафта протекување целосно.
● Automatic висока брзина на нафта резервоар подмачкување систем.
● Со усвојување на мали кука, ликвидација обемот на долниот конец се зголемува и поради оваа функција, на фреквенцијата на долниот конец замена е минимизиран.
● Достапни за дебели тема крои.
● Кука база може да се премести. Цик-цак бод Ширина: 0-16 ММ
● Усвојување двоен печат нога со горен и пониски храна кои го прават шевове уредни и убава.
● Слободна игла, светло до среден должност, големи Кука Вертикална оска, навратете Feed (Горна и Долна наслови) Екстра Ширина цик-цак бод машина

Тип: CW-1106-N
Макс бод ширина: 16мм
Игла систем: DPx17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mm
МоделМакс. Шиење брзина (SPM)Цик-цак бод ширинаБод должинаПечат Висина (mm) Со рака / со педалатаИгла
CW-1106-N200016мм6mm9 ~ 13DPx17 # 14 ~ # 22
CW-1206-N200016мм6mm9 ~ 13DPx17 # 14 ~ # 22


Прашање Сега +Прашање Сега -
Ние обезбеди голем број на

Се хранат-оф Arm машина за шиење

. Овие производи се, вклучувајќи и многу карактеристики, како што се висок квалитет, брза испорака, конкурентни цени, еколошки производи и разновидна. Ние ги следиме етички бизнис политики за да се обезбеди крајната задоволство на клиентите на нашите клиенти.
Italian, Italiano