Екстра Тешки машина за шиење

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Тешки машина за шиење -> Екстра Тешки машина за шиење
Нашата компанија посветува на производство на снабдувачот, производител и извозник на Екстра Тешки машина за шиење во супериорен квалитет, но со поевтини цени, како и одлична услуга за нашите клиенти. Како и за нашите професионални знаења и добро контролирана обработка линија, Monden тим е дека ние може да ви помогне на најдобар производ со најконкурентна цена. Ние потполно сопствена фабрика и строга контрола на квалитетот systems.Good квалитет, брза испорака се загарантирани. Со нетрпение очекуваме да слушнеме од тебе наскоро и имаат добра соработка со вас.
Екстра Тешки машина за шиење - CW-7205-N;CW-7225-N;CW-7235-N


модел: CW-7205-N;CW-7225-N;CW-7235-N
Екстра Тешки машина за шиење
Една игла, се хранат рака машина цик-цак шиење медиум со хоризонталната оска ротациони кука од средна до тешка категорија материјали.

Апликации:
● Секоја тубуларна парчиња. Горниот и долниот храна механизам избегнува puckering и пропаѓање. Добро за било растеглив материјал, како што се гума обложени ткаенина, винил, еластична, ортопедски протези.
● Особено за wetsuits 2-бод и 3-бод видови се добри за зајакнување конците на потешки материјали.

Карактеристики:
● Усвојување двоен печат нога со горен и пониски храна кои го прават шевове уредни и убава.
● Cylinderbed Дијаметар .: 550mm, притисок нога колнам 12mm од коленото и 10мм со рака.
● Дизајнирано удобен обратна храна рачката на лево напред страна, лесен за работа.
● Нов запечатени гребен подобрување што се спречи нафта протекување целосно.
● Дипломирал бирање за храна прилагодување и Обратно хранат со пролетта враќање. И двете се лесно работење.
● шатлот и големи кука да се намали проблемот на менување база конец кој ќе ја зголеми ефикасноста.
● Automatic висока брзина на нафта резервоар подмачкување систем.
● Кога шиење мулти-слоеви кожа ткаенини, внатрешниот слој нема да се движи.

Тип: CW-7205-N
Макс бод Ширина: 10mm
Игла систем: ДП X17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mm

Тип: CW-7225-N
Макс бод Ширина: 10mm
Игла систем: ДП X17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mm

Тип: CW-7235-N
Макс бод Ширина: 10mm
Игла систем: ДП X17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mmМоделМакс. Шиење брзина (SPM)Цик-цак бод ширинаБод должинаПечат Висина (mm) Со рака / со педалатаИгла
CW-7205-N200010.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22
CW-7225-N200010.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22
CW-7235-N200010.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22Прашање Сега +Прашање Сега -
Ако вие и вашата ценета компанија намера да купите

Екстра Тешки машина за шиење

, Ве молиме контактирајте не слободно. Ние ќе ви обезбедиме најдобра цена со добар квалитет. Ние сме посветени да се воспостави меѓусебна корист и заеднички успех соработка односи со компании од двете дома и во странство.
Italian, Italiano