Капка наслови машина за шиење

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Зиг изгубена машина за шиење -> Капка наслови машина за шиење
Chuang Wang Machinery Co., LTD со богати искуства на производителот снабдувач и извозник на Капка наслови машина за шиење фабрика во Taiwan, Во целиот свет клиенти, ние искрено добредојде повеќе глобални партнери да соработуваат за да формира нова бизнис. ние ги преземаме се заврши во рок од ветената временска рамка и нашите услуги се достапни на многу конкурентни цени. Повеќе модели на нашите производи, ве молиме контактирајте не сега!
Капка наслови машина за шиење - CW-1105-N;CW-1125-N;CW-1135-N


модел: CW-1105-N;CW-1125-N;CW-1135-N
Капка наслови машина за шиење
Една игла, светло до среден должност, големи Кука Вертикална оска, навратете се хранат цик-цак бод машина

Апликации:
● За шиење средни до дебелина пациентот, погоден за шиење, како што се кожа облека, чевли горниот, кожна ракавица, чанти, аташе случаи, чевли, спортски чевли, капи, ракавици, платно, шатор, облека, голф ракавици, спортски стока, троседот, кожа и цилиндрични производи.
● Отворен-покритие е погодно за одржување.
● 2-чекор, 3-чекор цик-цак шиење подобрување на силата на бод.

Карактеристики:
● Еден игла цик-цак и директно бод
● Јапонија големи шатл кука и бобина капацитет да понудат висока ефикасност
● печат нога лифт е до 15 мм, е еден од најтешките индустриски цик-цак машина за шиење на пазарот.
● Трикратно и четири точки се достапни за специјални шиење едра, јажиња, теписи и чевли.
● Дипломирал бирање за храна прилагодување и Обратно хранат со пролетта враќање. И двете се лесно работење.
● Нов запечатени гребен подобрување што се спречи нафта протекување целосно.
● Automatic висока брзина на нафта резервоар подмачкување систем.
● Со усвојување на голем кука, ликвидација обемот на долниот конец се зголемува и поради оваа функција, на фреквенцијата на долниот конец замена е минимизиран.
● На тешки моторни ви овозможува да се шие повеќе слоеви на ткаенина лесно
● Закачено коленото колнам овозможува hands-free, подигање и спуштање на печат нога.
● На разновидниот дизајн апелира до широк спектар на цик-цак и директно бод за шиење апликации
● Ниска бучава и вибрации. Лесно ракување.

Тип: CW-1105-N
Макс бод ширина: 12 мм
Игла систем: DPX5 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mm

Тип: CW-1125-N
Макс бод ширина: 12 мм
Игла систем: DPX5 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mm

Тип: CW-1135-N
Макс бод ширина: 12 мм
Игла систем: DPX5 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mmМоделМакс. Шиење брзина (SPM)Цик-цак бод ширинаБод должинаПечат Висина (mm) Со рака / со педалатаИгла
CW-1105-N200012 мм6.0mm9 ~ 13DPX5 # 14 ~ # 22
CW-1125-N200012 мм6.0mm9 ~ 13DPX5 # 14 ~ # 22
CW-1135-N200012 мм6.0mm9 ~ 13DPX5 # 14 ~ # 22


Прашање Сега +Прашање Сега -
Ако вие и вашата ценета компанија намера да купите

Капка наслови машина за шиење

, Ве молиме контактирајте не слободно. Ние ќе ви обезбедиме најдобра цена со добар квалитет. Ние сме посветени да се воспостави меѓусебна корист и заеднички успех соработка односи со компании од двете дома и во странство.
Italian, Italiano