Двоен игли машина за шиење

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Одење нога машина за шиење -> Двоен игли машина за шиење
Chuang Wang Machinery Co., LTD е специјализирана главно во дизајнирање, производство и снабдување на Двоен игли машина за шиење in Taiwan. Квалитетот на производите ужива висок углед, а компанијата сега е акредитиран со ISO сертификати. Ние сме, исто така, оригиналниот производител за многу познати компании кои бараат слушалки да ја придружува нивните производи. Нашата цел: поскоро снабдување на повеќето конкурентни производи; задоволи барањата на купувачот со нашите професионални технологија, лојални сервис, добра контрола на квалитетот и најфлексибилен производство систем.
Двоен игли машина за шиење - CW-267-2A


модел: CW-267-2A
Двоен игли машина за шиење
Двојно игла Lockstitch Слободна рака рамно лежиште Индустриски Шевна Машинско

Двоен игли Одење нога Индустриски Шевна Машинско - Идеални за шиење кожа, платно и дамаски.
Овој модел е совршен машина за шиење за производство на тапацир, церади, автомобилската тепих, брод покрива, мебел тапацир, кожа работа и други тешки тежина материјали како платно, најлон, чанта, куфер, троседот, ракавица, кампување материјал, и webbing. Вертикална кука, со зголемувањето на капацитетите бобина е особено погоден за производство со солидна шиење теми, стандардот за безбедност спојката помага да се спречи кука штета или неконтролирана промена на јадицата тајмингот. Два модели на располагање: 267-1A & 267-2A {близнак игла, мерач поставен од 6 (1/4 ") до 10mm (3/8")}.

Спецификации:
Вид: CW-267-2A
Макс бод должина: 10 mm
Игла систем: ДП * 17 (134-35)
Користете конец за шиење: Синтетички основни конец # 0 ~ # 20
Игла бар мозочен удар должина: 34mm
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Висина на печат нога: 16мм


МоделМакс. Шиење брзина (SPM)Цик-цак бод ширинаБод должинаПечат Висина (mm) Со рака / со педалатаИгла
CW-267-2A200034mm10мм16ммДП * 17 (134-35)


Прашање Сега +Прашање Сега -
Ако сте заинтересирани за некој од нашите

Двоен игли машина за шиење

или би сакале да клиент цел, Ве молиме слободно да ни договор, Ние сме Очекуваме да формирање на успешни деловни односи со нови клиенти низ целиот свет во блиска иднина.
Italian, Italiano