Цилиндар машина за шиење

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Тешки машина за шиење -> Цилиндар машина за шиење
Chuang Wang Machinery Co., LTD специјализира во производство, снабдување и извозник Цилиндар машина за шиење, Со една фабрика во Taiwan. Таа ги зема науката и технологијата innovates како моќта на развој на претпријатието. Тоа се наведнуваат на истражување, експлоатација и производство на нови производи постојано. и нашето претпријатие е долгорочна производство снабдувач за многу меѓународни познати компании.
Цилиндар машина за шиење - CW-3205-N;CW-3225-N;CW-3235-N


модел: CW-3205-N;CW-3225-N;CW-3235-N
Цилиндар машина за шиење
Цилиндар Кревет Горен и Долен наслови Зиг изгубена машина

Апликации:
На 3205-Н е најновата во високо квалитетна кожа конци, идеален за производи како што се chaps, јакни, елеци, женски ташни, каиши, тапацир, saddlebags, чизми, како и автомобилската и брод покрива, едра, шатори, настрешници, багаж, ортопедски апарати, спортска опрема и многу повеќе.
Одликувајќи се со шиење капацитет од 3/8 "и 5/8" печат нога царинење, на 3205-Н е само машина, ќе треба за сите ваши светло за медиум тежина шиење.
Соединение храна (наизменична печат нозе + игла храна) да им помогне хранат дебели и гломазна материјали.

Карактеристики:
● капка во бобина случај обезбедува лесен и удобен пристап до бобина
● Обратно наслови да се зајакне шевове
● Автоматско подмачкување
● притисок нога дозвола 12 мм
● Безбедност спојки спречува оштетување на ротациони кука
● Засилени У Табела со заклучување тркалца
● користи игла тип DPX17, големини # 14 # 22
● Овозможува употреба на конец до големината # 10
● Биндер Прилог е достапна на барање, вклучувајќи: Цевководи нозе, игла плоча и храна за кучиња.
● Комплетен сет вклучува маса, да стојат, спојката или серво мотор, бобина навивач, игли, bobbins, алатки, танкер, упатството

Тип: CW-3205-N
Макс бод ширина: 8mm
Игла систем: DPX17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 1800 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mm

Тип: CW-3225-N
Макс бод ширина: 8mm
Игла систем: DPX17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 1800 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mm

Тип: CW-3235-N
Макс бод ширина: 8mm
Игла систем: DPX17 # 14 ~ # 22
Макс брзина за шиење: 1800 / мин
Бод должина: 6mm
Висина на печат нога: 9-13mmМоделМакс. Шиење брзина (SPM)Цик-цак бод ширинаБод должинаПечат Висина (mm) Со рака / со педалатаИгла
CW-3205-N20008.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22
CW-3225-N20008.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22
CW-3235-N20008.0mm6.0mm9 ~ 13DPX17 # 14 ~ # 22Прашање Сега +Прашање Сега -
Ние сме посветени да ви понуди одличен

Цилиндар машина за шиење

во комбинација со високо квалитетна услуга и конкурентна цена. Исто така и ние може да произведе според вашите одредени стилови. Искрено добредојде вашите добри фирми прават добра соработка со нас!
Italian, Italiano