Цилиндар рака Одење нога машина за шиење

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Одење нога машина за шиење -> Цилиндар рака Одење нога машина за шиење
Chuang Wang Machinery Co., LTD е еден од најголемиот посебни Цилиндар рака Одење нога машина за шиење добавувачот, производителот и извозник во Taiwan. Ние менаџирање на целиот процес, од дизајн, до материјали извори, производство и испорака, па ние го контролираат квалитетот во секоја фаза и трошоците. За тебе тоа значи дека нашите производи се со врвен квалитет, но без висока цена tag.We ви нудиме продажна поддршка во текот на обука на персоналот, за да пристапите до сликата библиотека за онлајн и офлајн промотивни материјали и брендирани-мејл шаблони. Всушност можеме да ја направиме нашата маркетинг поддршка за да одговараат на вашите потреби, ако е потребно.
Цилиндар рака Одење нога машина за шиење - CW-269-1A


модел: CW-269-1A
Цилиндар рака Одење нога машина за шиење
269-1A: Слободна-игла Заклучи бод Слободна рака Цилиндрични Индустриски Шевна Машинско

Сигурен цилиндер рака Одење нога Тешки Индустриски машини
● За средни и тешки тежина ткаенина која бара редовна големина цилиндар кревет (дијаметар 76 мм) препорачуваме Г.С.-269-1A со врвот и на дното се хранат на висок притисок нога лифт и подолг бод должина.
● За шиење кожа, текстил, платно и синтетика, на CW-269 цилиндар кревет со безбедноста на спојката нуди целиот пакет. Ниско ниво на бучава и вибрации дизајн, извонреден квалитет на изградба и сигурноста и индустрии # 1 DC servomotor.
● најдобар се користи за автомобилски ентериер поправки, тапацир, едра, шатори, Маркиз, жив замоци, куче јаки, коњ тепих, чанти.

Карактеристики:
● јапонски голем капацитет кука
● 2000 вртежи во минута голема брзина при користењето
● спојката безбедност
● 16 мм нога лифт (колено)
● Упатство Подмачкување
● Лизгачки рачка тема прифаќање
● Ниска бучава, ниска вибрација дизајн
● упатство / делови вклучени
● алатка комплет, фиока, конец стојат вклучени
● Обратно лост механизам

Спецификации:
Вид: CW-269-1A
Макс бод должина: 10mm
Игла систем: ДП * 17 (134-35)
Користете конец за шиење: Синтетички основни конец # 0 ~ # 20
Игла бар мозочен удар должина: 34mm
Макс брзина за шиење: 2000 / мин
Висина на печат нога: 15mmМоделМакс. Шиење брзина (SPM)Игла бар мозочен удар должинаМакс бод должина

Печат Висина (mm)

Со рака / со педалата

Игла
CW-269-1A200034mm10мм15mmДП * 17 (134-35)


Прашање Сега +Прашање Сега -
нашите

Цилиндар рака Одење нога машина за шиење

се широко прифатени од страна на клиентите од целиот свет. Гаранција за нашите клиенти најдобро ниво на услуга нуди можност, точност и квалитет донесе многу пофалби од нашите клиенти и да победи на меѓународните пазари.
Italian, Italiano