Капчиња машина за шиење

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Им машина -> Капчиња машина за шиење
Ние сме професионални Капчиња машина за шиење на производителот, набавувачот и фабрика specilizing во производство и извоз на широк ранг на овие производи за многу години, можеме да бидеме флексибилни на вашиот бизнис потребите и направи производи во согласност со вашите дизајнирани слики, customed примероци, а детални барања.
Капчиња машина за шиење - CW-17 (S)


модел: CW-17 (S)
Капчиња машина за шиење

На CW-17 Мали ќе бод машина шие неверојатна три гранати по инч при екстремно висока брзина, иако бројот на школки може да се прилагоди од три до шест. Тоа е три конец машина која ви овозможува да се разликуваат во боја и изглед на школки, и шие на различни материјали - од памук да tetlon.
На CW-17 Мали ќе бод машина се користи насекаде акцент на облека е потребно - од квалитетни спортски чорапи за бебето облека и ќебиња. Школка бод е знак на квалитет и разлика и е еден од најубавите конците во шие ѕвезда арсенал.

Нашите делови и машини се рачно изработени и handbuilt како и камери НЕ клипови - комерцијален CAM технологија - се разликува од сите други машини за шиење. Школка (мида) бод overlock машина за шиење може да биде лесно и променливи со поместување на граничник истовремено. Нејзините погодна за светлина и тешки материјали, како облека, облекување вреќи, наметки, облека, чорапи, ќебиња перници, каде на shellstitch на работ на CW-17 е соодветно.

Спецификација:
Макс бод ширина: 6mm
Игла систем: DCX1 # 19 ~ 21
Максимална брзина за шиење: 1900 / мин
Школка Overedge Ширина: 17 mm
Висина на печат нога: 7 мм
Sewable Дебелина: 2.8 mm
Број на игли: 1 игла + 1 бравата игла
Бод на моделот: 1 или 2


Модел


Макс. Шиење
Брзина (SPM)


Цик-цак бод ширина


Overedge Ширина


Печат Височина (мм)


Игла


Бод на моделот


Sewable

Дебелина

CW-38 Големи

1200

20 mm

13 mm

7mm

DBX1 # 19 ~ 24

DPX5 # 18

1 или 2

6 мм

CW-27 средни

1700

20 mm

9 mm

7mm

DBX1 # 19 ~ 24

DPX5 # 18

1 или 2

5 mm

CW-17 Мали

1900

17 mm

6 мм

7mm

DCX1 # 19 ~ 21

1 или 2

2,8 мм


CW-17- 6 игли


CW-17- 3 иглиCW-17L


Прашање Сега +Прашање Сега -
Целиот персонал ќе полно работно срце услуги на

Капчиња машина за шиење

за нашите клиенти да се вклучат во прошири плима на индустријата. Ние веруваме дека по продажба на услуги ќе започнат пред од дизајн и производство на строга квалитетот на системот.
Italian, Italiano