ЦПУ Обработувам

Chuang Wang Machinery Co., LTD е на високо-технолошкиот претпријатие професионално ангажирани во производство, снабдување и извозник ЦПУ Обработувам производи и сродни професија услуги. Имаме години искуство за извоз па само бидете сигурни да прават бизнис со нас, ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не. Ајде да сакаат и да работат напорно за посветла иднина.
 • ЦПУ обработка - CNC Machining-1
  CNC Machining-1 : ЦПУ обработка
  Чуанг Ванг ЦПУ прецизен Обработувам обезбедува комплетно решение за сите прецизност обработка потреби. Ако вашиот машини и делови се челик, алуминиум, леано железо, бакар, месинг, бронза, титаниум, имаме искуство и знаат како да одам на работа, право на конкурентна цена.

  Чуанг Ванг соработува со неколку индустриски лидери да се развие кориснички машини и делови за индустрии вклучувајќи шиење, текстил, пакување, земјоделството, хартија, и тепих.

  Нашите 30 години на производство искуство и иновативни средина прави Чуанг Ванг совршен избор за да се создаде производи кои ги задоволуваат со нашите потребите на клиентите и да се зголеми нивната конкурентност на пазарот место.

  Чуанг Ванг има широк спектар на компјутерски Нумерички Контролирани (ЦНЦ) машини, како и високо квалификувани и искусни обработка центар персонал. По дел се моделирани, овој прецизност опрема се користи за вршење блиска толеранција конечниот завршувањето операции на завршени делови. Ова може да вклучува: обликување, сечење, дупчење, мелење, итн Нашите можности ни овозможи да се произведуваат било големина на серијата од прототип на голем обем со лизгачки главата бар капацитет. Ние, исто така имаат можност да ЦПУ мелница / возврат заготовки.
 • Фрезови - CNC Machining-2
  CNC Machining-2 : Фрезови

  Основана е во 1985 година, во текот на годините Чуанг Ванг прерасна од релативно мала операција на софистицирана обработка организација инвестираат најмногу до датум за опрема и системи. Со репутација за флексибилност, квалитет и сигурност, ЦПУ прецизен денес работи широк спектар на материјали за клиенти во различни индустриски сектори, вклучувајќи материјал замор и метални замор. Со поддршка на нашите високо квалификувани луѓе можете да бидете сигурни на нашата доследност и перформанси. Нашата цел е да понудиме на нашите клиенти пријателски, сигурен сервис. Поддршка во задоволување на барањата на нивните клиенти и пазари, во она што се предизвик економски времиња.
  Нашата држава на уметноста ЦПУ обработка фреза и стругови дополнуваат нашето општо машини, кои ќе ни овозможат да се справи со ништо од прототип обработка и жига и алатка одлуки и да се големи серии на работа.
 • Прецизен Обработувам - CNC Machining-3
  CNC Machining-3 : Прецизен Обработувам

  За да го тестирате парче производство е наша специјалност, Чуанг Ванг увезени Јапонија ЦНЦ машини висока ефикасност и користење на најнова технологија на обработка. Исто така, бидете сигурни дека за да овозможи висок квалитет на производите, ние ги донесуваат на 3D координираат мерење машина за обезбедување на квалитет. Ние сме горди да им служи разновидна компании од различни индустрии, вклучувајќи намалување и шиење опрема, текстилни машини, земјоделски машини, пакување машини, автомобили ... и многу други клиенти. "Интегритет, квалитет, ефикасност, заедничка корист" се нашите бизнис филозофија. Со силна технички тим, современа опрема, строга контрола на владата и голем по продажбата на услугата, Чуанг Ванг ќе продолжи да обезбедува нашите најдобри за клиентите на сите времиња.


Ние имаме група на вработени и голема сума на продажбата на фигурата на

ЦПУ Обработувам

. Затоа, ние сме искрено со нетрпение очекувам да се донесе долгорочна соработка со двете државни и странски претпријатија.
Italian, Italiano