Облека машина за шиење

Chuang Wang Machinery Co., LTD е цитиран како познат производител, извозник и доставувач на Облека машина за шиење. Конкурентни цени, на кој тие се нудат да ги направи поатрактивни и неодолива. Го поздравуваме пријатели од целиот свет ја посетите нашата фабрика во сите time.so Ве молиме слободно контактирајте со нас.
 • Lockstitch машина - CW-457A-105-L
  CW-457A-105-L : Lockstitch машина
  Стан бед Lockstitch Зиг изгубена машина

  Апликации:
  ● Приложување конци, што го прави пагони и општи Зиг-изгубена работи.
  ● Приложување еластична трим или чипка на нога или половината делови од телото дами костуми, Бански костуми, корсети, градници и ... итн
  ● Декоративни шиење за дамски тело костуми, неглиже, долна облека ... итн.
  ● За сеча и се приклучи јаката на машка јакна, декоративни шиење и прицврстете статии.

  Една игла рамен кревет, капка храна цик-цак заклучување шевове машина, е класичен lockstitch цик цак машина која наменет за средни светлина материјали. Тоа важи и за приложување конци, еластична трим, чипка на нога или половината делови од дамски тело костуми, Бански костуми, неглиже, пагони и општи цик-цак дела. 3 модели расположливи 2-чекор, 3-чекор и 4-чекор.

  Карактеристики:
  ● Со подобрена игла позиција менувањето на Лост, фино прилагодување на игла локација е поедноставен. Згора на тоа, игла позиција може да биде цврсто прицврстено со помош на затка предвидени на рачката.
  ● Нов тип ротациони прифаќање обезбедува усогласено тема тензии при ниски тензија поставувања.
  ● Оф-центар оска кука е усвоен намалување прескокнете шевове и конец оштетување значително.
  ● Целосно подобри вградениот тип бобина навивач го прави полесно да се прилагоди на висината на темата да биде рана во бобина и конец тензија кога ликвидација бобина.
  ● тип на пумпа завртки целосно автоматско подмачкување систем обезбедува стабилен проток на нафта за кука под притисок при сите брзини.
  ● Новиот печат бар регулирање на притисок на копчето овозможува едноставно прилагодување на печат бар притисок.
  ● Hemmer & папка се опционални.
  ● виткаат хранење уред за Зиг-изгубена машина за шиење, посебно за шиење висок квалитет дамски и долна облека џентлменски.
  CW-457A-105-L, Г.С.-457A-125-L, Г.С.-457A-135-L
  Тип: CW-457A-105-L
  Макс бод ширина: 8mm
  Игла систем: DPX5 # 14 ~ # 22
  Макс брзина за шиење: 4300 / мин
  Бод должина: 1.3mm
  Висина на печат нога: 9-13mm

  Тип: CW-457A-125-L
  Макс бод Ширина: 5mm
  Игла систем: DPX5 # 14 ~ # 22
  Макс брзина за шиење: 4300 / мин
  Бод должина: 2mm
  Висина на печат нога: 9-13mm

  Тип: CW-457A-135-L
  Макс бод ширина: 8mm
  Игла систем: DPX5 # 14 ~ # 22
  Макс брзина за шиење: 4300 / мин
  Бод должина: 1.3mm
  Висина на печат нога: 9-13mm

 • Индустриски Зиг изгубена машина - CW-457A-140-L
  CW-457A-140-L : Индустриски Зиг изгубена машина
  Fagoting Зиг изгубена машина

  Апликации:
  ● однесува на долна облека, корсети, медицински и спортски носат, корселе постелнина, и други украсни шиење ефект.
  ● Fagoting. 3-чекор Зиг-изгубена и фестонирам, макс. шемата на ширина 8 mm. за приклучување на материјали од корсети.
  ● зависи од брзината на материјали и од типот на операција.
  ● Отворен-покритие е погодно за одржување.
  ● На fagoting модел е достапен во два вида.

  Ова Fargoting Зиг изгубена машина за шиење е достапна за ткаенини заеднички со пребивање конците ефект (различна боја теми примени ќе ви помогне разубавување на сила.) Исто така, оваа машина може бод директно на производи да се создаде убава декоративни шиење. Тоа е особено погоден за декоративни конците на дамски облека и долна облека ... итн.

  Тип: CW-457A-140-М
  Макс бод ширина: 8mm
  Игла систем: DPX5 # 14 ~ # 22
  Макс брзина за шиење: 2500 / мин
  Бод должина: 6.5mm
  Висина на печат нога: 9-13mm

  Тип: CW-457A-140-L
  Макс бод ширина: 8mm
  Игла систем: DPX5 # 14 ~ # 22
  Макс брзина за шиење: 3000 / мин
  Бод должина: 6.5mm
  Висина на печат нога: 9-13mm
 • Крпа машина за шиење - CW-457A-143N-L43P
  CW-457A-143N-L43P : Крпа машина за шиење
  Collaretting Шел Pleating Зиг изгубена машина

  Апликации:
  ● На collaretting школка pleating машина и уред се погодни за декоративни шевове на јака и ракави на плете носат жените итн
  ● Освен pleating шема, постојат кариозен опционални камери се достапни за замена, како што фестонирам, цик-цак, слепи бод ... како подолу:

  Ова collaretting школка pleating цик цак машина се базира на променлив машина за шиење камери со посебни приврзаност кон создавање на collaretting школка модел. Лесно како менување на различни камери, ќе бидете во можност да се шие повеќе од 10 различни модели со оваа машина.  4 Чекор 1 притискање

  6 Чекор 1 притискање
 • Висока брзина lockstitch машина за шиење - CW-457A-143N-L
  CW-457A-143N-L : Висока брзина lockstitch машина за шиење
  Висока брзина Променливи Камери Зиг изгубена машина

  Апликации:
  ● Приложување конци, што го прави пагони, и општо Зиг-изгубена работи.
  ● Приложување еластична трим или чипка на нога или половината делови од телото дами костуми, Бански костуми, корсети, градници и др Исто така може да работи за декоративни шиење.
  ● Декоративни шиење дамски тело костуми, неглиже, долна облека ... итн.
  ● за сеча и се приклучи јаката на машка јакна, декоративни шиење и прицврстете статии.

  Нашите CW-457A -143N-L машина не е обична голема брзина цик цак машина. Ова е машина за шиење, кој ви дава опција да се шие за повеќе од 10 различни видови на модели од само промена на камери. Зачувај вашите пари и енергија за купување машини за различни модели, нашите CW-457A -143N-L голема брзина Променливи Камери Зиг изгубена машина ќе го направи тоа за сите.

  Карактеристики:
  ● Со подобрување на игла позиција менувањето на Лост, фино нагодување на игла локација е поедноставен. Покрај тоа, игла позиција може да биде цврсто прицврстено со помош на затка предвидени на рачката.
  ● Нов тип ротациони прифаќање обезбедува усогласено тема тензии при ниски тензија поставувања.
  ● Оф-центар оска кука е усвоен намалување прескокнете шиење и конец кршење значително.
  ● Целосно се подобри со вградениот тип бобина навивач го прави полесно да се прилагоди на висината на тема да се намотани во калем и конец тензија кога ликвидација бобина.
  ● тип на пумпа завртки целосно автоматско подмачкување систем обезбедува стабилен проток на нафта на кука под притисок при сите брзини.
  ● Новиот печат бар регулирање на притисок на копчето овозможува едноставно прилагодување на печат бар притисок.
  ● Hemmer & папка се опционални.
  ● виткаат хранење уред за Зиг-изгубена машина за шиење, посебно за шиење висок квалитет дамски долна облека и господа. • Машина за шиење Зиг изгубена - CW-2284
  CW-2284 : Машина за шиење Зиг изгубена
  Висока брзина Lockstitch Зиг изгубена Спојување на моделот Променливи машина

  Оваа машина е рамна тава машина еден игла цик-цак бод за шиење (со префрлување функција на 2-позиција и 3 чекор / 4-pointion). Таа е погодна за процесот на шиење на облека, како што кожата пропушта корселе, кратки панталони и бикини Тоа може да шие до крај, без запирање, подобрување на работната ефикасност; Покрај тоа, таа може да го спречи еластична на корселе од генерирање на кос брчки и транс-позиција, и да ги прошират операција простор. Тоа може да шие со рака со ширина од 50мм и шие на кожата тесни гаќи. Преку едноставни прекинувач на копчето пол, тоа може да има 2 точка и 4 точка цик-цак бод на иста машина, во голема мера подобрување на ефикасноста на машина за шиење.
  Спецификации:


Нашите

Облека машина за шиење

производи апликации се во целиот свет ценети и ценети од страна на нашите клиенти и нивните крајниот корисник клиенти. Исто така го поздравуваме нови клиенти, да се откријат квалитет и услуга која ние ги нудиме.
Italian, Italiano