Им машина

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Им машина
Ние често ги подобриме нашите производи, како што секој технологија промени во брзо развивање на индустријата. Ние се обидуваме секој начини да бидете сигурни дека нашиот производ на Им машина ќе ги задоволи барањата на нашите клиенти. ние сме среќни да понуди подетални информации на повеќе модели за вашата препорака. Ве молиме контактирајте не сега.
 • Серж машина - Mini 2000
  Mini 2000 : Серж машина

  А разноврсна машина погодна за теписи, душеци, теписи и тепих перваз обезбедување тепих бизнис не е само прекрасен, корисна алатка за да се направи повеќе пожелно соодветни производи, но исто така, дава побрза услуга која што камшикување услуги на сајтот клиентите е можно поефикасно.

  Карактеристики:
  ● шиење при одење, ви дава максимална флексибилност за теписи overedging.
  ● може да биде или фиксиран за работа маса или да се користат на подот.
  ● Усвојување високо квалитетни керамички изработени тема тензија сет, обезбедува мазност и отпорност на високи температури на триење во текот на долго време работат работата.
  ● Опремени со увезени Европа потекло врвен квалитет со голема брзина моќен мотор, гаранции издржливост и перформанси ефикасност на Miniket на 2000 година.
  ● На специјално направени врзивно средство е направена од дамка помалку челик и пластични производство фиксиран на машината цврсто, исклучи можноста од поместување или деформација, како што често се случувало на овие леано железо рачно изработени врзива.
  ● Висок квалитет на водачот сет (одвоив) донесени за неспокојот операција.
  ● Усвојување висок квалитет, Тајван потекло, прецизни електронски коло.
  ● Трупот на упатство седиште е специјално отстранува со резбани ленти, за да се избегне лизгање или поместување по долго време работат работата.
  ● Опремени со high-лумен LED светла, за светли и јасни работна платформа.
  ● Брзина на прилагодување бирање на зафат, лесен за прилагодување на шевове брзина за време на операцијата.
  ● Подобрување, зголемени нишка плоча, не само што може да се бутира подебели теми во голем волумен, но исто така помагаат конец влече без проблеми во текот крои.
  ● Зголемен простор помеѓу горниот (конец) плоча и пониски (лента) плоча, им овозможи поширок ленти вчитување за потешки теписи.
  ● Максималната висина на печат нога подобри до 14mm.
  ● двете стандардни и долга рачка зафат се вклучени како стандард прибор, за избор на клиентите да ги користат.
  ● Земаме квалитет грижи за секој детал, дури и сите крстосници на железо случај се специјално отстранува со засилени двојно заварување освен нарезници.

  Технички спецификации:
  Напојување: 110V ~ 240V
  Моќност на моторот: 300 W (1 / 2HP)
  Капацитет: 200 m / h (656 '/ h)
  Тежина: 15 кг (£ 33)
  Тежина со случајот: 33kg (£ 72)
  Картонска: 46X35X52cm

  Полн со:
  Кутија за носење
  Алатка комплет & книшка
  Лента Камшикување Водич (без работна маса)


  Пред

  Задни


  Дополнителна опрема:


  Оператор нога  Продолжен рачка
 • Капчиња машина за шиење - CW-17 (S)
  CW-17 (S) : Капчиња машина за шиење

  На CW-17 Мали ќе бод машина шие неверојатна три гранати по инч при екстремно висока брзина, иако бројот на школки може да се прилагоди од три до шест. Тоа е три конец машина која ви овозможува да се разликуваат во боја и изглед на школки, и шие на различни материјали - од памук да tetlon.
  На CW-17 Мали ќе бод машина се користи насекаде акцент на облека е потребно - од квалитетни спортски чорапи за бебето облека и ќебиња. Школка бод е знак на квалитет и разлика и е еден од најубавите конците во шие ѕвезда арсенал.

  Нашите делови и машини се рачно изработени и handbuilt како и камери НЕ клипови - комерцијален CAM технологија - се разликува од сите други машини за шиење. Школка (мида) бод overlock машина за шиење може да биде лесно и променливи со поместување на граничник истовремено. Нејзините погодна за светлина и тешки материјали, како облека, облекување вреќи, наметки, облека, чорапи, ќебиња перници, каде на shellstitch на работ на CW-17 е соодветно.

  Спецификација:
  Макс бод ширина: 6mm
  Игла систем: DCX1 # 19 ~ 21
  Максимална брзина за шиење: 1900 / мин
  Школка Overedge Ширина: 17 mm
  Висина на печат нога: 7 мм
  Sewable Дебелина: 2.8 mm
  Број на игли: 1 игла + 1 бравата игла
  Бод на моделот: 1 или 2
  CW-17- 6 игли


  CW-17- 3 игли  CW-17L

 • Школка бод машина за шиење - CW-27 (M)
  CW-27 (M) : Школка бод машина за шиење

  ● На CW-27 Средни школка бод машина, погоден за лесни до тешки ткаенини како мантили, ќебиња, каде на shellstitch е appropriciate.
  ● Бројот на конците на школка е променлива со поместување на еден - допир рачката на рамка капа и поместување на граничник (4 или 8 конци про школка). Тоа е можно да се произведе обичен капчиња конците со оваа машина.
  ● На CW-27 (М) со голема брзина школка бод машина шијат за восхит 4-8 школки по инч, создавајќи најтесните и најубавите бод за облека рабовите.
  ● Школката (мида) бод Overlock Шевна Машинско може да се создаде школки на двете лесни и тешки материјали како ќебе, перница, чорапи, торби, џемпери, дрвени двор, мантили и др Во ​​кои имаат број на конците на школка-1 , 4 и 8 игла бод школки. Тие исто така имаат различни видови на големини; тоа може да се промени со поместување на рачката еден допир на рамката капа истовремено поместување на граничникот.

  Спецификација:
  Макс бод ширина: 20 мм
  Игла систем: DBX1 # 19 ~ 22 / ДП * 5 # 18
  Макс брзина за шиење: 1700 / мин
  Бод Overedge Ширина: 9 мм
  Sewable Дебелина: 5 мм
  Висина на печат нога: 7mm
  Број на игли: 1 игла +1 бравата игла
  Бод на моделот: 1 или 2


  CW-27-L

  CW-27-4 игла


  CW-27-8 игли


 • Overlock машина - CW-38 (L)
  CW-38 (L) : Overlock машина

  ● Голем големина школка бод машина, погоден за лесни до тешки ткаенини, како што мантили, ќебиња, секаде каде што некоја shellstitch е соодветно. Бројот на конците на школка е променлива со поместување на еден - на допир рачката на рамка капа и поместување на граничник (4 или 8 конци про школка). Тоа е можно да се произведе обичен капчиња конци со оваа машина.
  ● На CW-38 со голема брзина школка бод машина шијат за восхит 4-8 школки по инч, создавајќи најтесните и најубавите бод за облека рабовите.
  ● Школката (школки) бод Overlock Шевна машина може да се создаде школки од двете лесни и тешки материјали како ќебе, перница, чорапи, торби, џемпери, дрвени дворот, мантили и др Во ​​кои имаат број на конците на школка-1 , 4 и 8 игла бод школки. Тие исто така имаат различни видови на големини; тоа може да се промени со поместување на рачката со еден допир на рамката капа истовремено поместување на граничникот.

  Спецификација:
  Макс бод ширина: 20 mm
  Игла систем: DBX1 # 19 ~ 21 / DPX5 # 18
  Макс брзина за шиење: 1200 / мин
  Макс. Overedge Ширина: 13 mm
  Sewable Дебелина 6 mm
  Висина на печат нога: 7мм
  Број на Игла: 1 игла +1 бравата игла
  Бод на моделот: 1 или 2

  Бод на моделот:
  CW-38-8 игла

  CW-38-4 игла


  CW-38-L
За да стигнат до меѓународно водечки стандард за квалитет со конкурентна цена е нашата постојана потрага. Наша цел е снабдување со висок квалитет

Им машина

да ги задоволи клиентите задоволство.
Italian, Italiano