Затворање торба машина

Ние сме целосно интегрирана Taiwan производител и извозник, добавувачот Затворање торба машина. Имаме високо квалификувани и посветен на работна сила кои ви уверува на за време на испорака на производи со висок квалитет. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
 • Индустриски торба Поблиску - N700
  N700 : Индустриски торба Поблиску

  Овој модел е многу разноврсна машина. Без разлика дали ќе го користите за затворање Хартиени кеси, ПП кеси или торби Јута, тоа дури и може да се користи за да се поврзете гео текстил и до 8 mm дебелина, со еден конец. Ова значи дека бод е направен со 1 една нишка, едноставен и многу издржливи за многу ситуации и апликации.

  Карактеристики:
  ● Сигурен looper механизам направени на CR-Мо специјална легура.
  ● целосно затворени прав-доказ мотор.
  ● Слободна тема синџир крои.
  ● Едноставно ракување и одржување. Опремени со сечила ги прекине низата по торба е затворена.
  ● Сите делови се од цврст дизајн за продолжување на непроблематична услуга.
  ● Се препорачува за вреќи multiwall документи, ПП / ПЕ пациентот, памук, јута и др
  ● лесно и економски може да се прилагодат за стационарно или суспендирана употреба без губење на преносни функции.

  Спецификација:
  Висока брзина на револуција 1700-1900 вртежи во минута
  Безбедност пластична рачка за изолација
  Пумпа за масло за подмачкување систем. Масло линии директно лубрикант до главна движат елементи
  Подобрена looper и едноставен механизам
  Челик камери - долг живот (без пластични камери)
  Механизам конец за сечење
  Минимум одржување
  За крафт хартија, памук, Хесенската, јута, ПП / ПЕ ткаени платно и други материјали торба
  Пакување Брзина: 350-500 торба / час. Прибл
  Бод Опсег: 6.5 mm ~ 8,5 мм Лесно прилагодување.
  Мотор: 60W, 50 / 60Hz, 1P / 110V ~ 240V
  Игла: DN-1 # 25
  NW: 5.5KGS • Поблиску торба машина - F200
  F200 : Поблиску торба машина
  Пакување и зебло машина, автоматско сечење и подмачкување
  Пакување и зебло машина, автоматско сечење и подмачкување
  Оваа корисна пакување и зебло машина овозможува флексибилност за пакување и торба затворање додека ви дава солидна шиење функција. Тоа е едноставен за користење и лесен за носење околу. Ние нудиме овој брз автоматско пакување машина за многу различни индустрии, вклучувајќи ги земјоделството индустрија, прехранбената индустрија, хемиската индустрија, градежништвото, итн ... и тоа се однесува на сите различни видови на кеси.

  Карактеристики:
  ● Компактен дизајн, нискиот шум / вибрации; Под притисок само-подмачкување.
  ● Се препорачува за торби на повеќеслојни документи, ПП / ПЕ ткаени, памук, јута и др
  ● Слободна тема синџир крои.
  ● Едноставно ракување и одржување.
  ● Опремени со сечила ги прекине низата по торба е затворена.
  ● Сите делови се на цврст дизајн за продолжување непроблематична услуга.
  ● Лесно и економски прилагодени за стационарно или суспендирана употреба без загуба на преносни функции.
  ● Затворање тип: Стандардна сошијам.

  Спецификација:
  Пакување Брзина: 500-700 вреќа / час, прибл.
  Пакување опсег: Максимална дебелина 5-8 мм
  Затворање Тип: Стандарден сошијам
  Тема машина: Ротари воздух нож
  Пневматски: макс. 50 ПСИ
  Потрошувачка на воздух: 10 ~ 12 SCFM
  Тежина: 26 кг NW GW 29 kg

 • Поблиску торба машина за шиење - F201
  F201 : Поблиску торба машина за шиење
  Висока брзина Пакување и зебло машина
  Висока брзина Пакување и зебло машина
  Ова е голема брзина автоматско пакување машина за сите видови на кеси во различни индустрија, вклучувајќи еднократно торби, ткаенина кеси, вреќи рефус, проткаена полипропилен кеси, вреќи ЈП, памук торби, еднократно торби и Јута кеси. Мала тежина го прави лесен за носење и автоматска машина и подмачкување систем ни ги зачувате сите проблеми на вршење на многу додатоци.

  Карактеристики:
  ● Компактен дизајн, нискиот шум / вибрации; Под притисок само-подмачкување.
  ● Се препорачува за торби на повеќеслојни документи, ПП / ПЕ ткаени, памук и Јута итн
  ● Може да се користи на два тема бод или една нишка бод.
  ● Едноставно ракување и одржување. Опремени со сечила ги прекине низата по торба е затворена.
  ● Сите делови се на цврст дизајн за продолжување непроблематична услуга.
  ● Ширина бод Прилагодлив - 2-3,5 конците / инч

  Спецификација:
  Систем компонента
  Пакување Брзина: • прилагодливи 35-55 метри во минута
  Пакување опсег: 5mm до 8 мм
  Палачинка лента 3,2 ~ 6.4см
  Стандард 2,5 конците / инч
  Тема машина: Ножици Стил
  Пневматски: макс. 50 ПСИ
  Потрошувачка на воздух: 10 ~ 12 SCFM
  Лента пораби затворање
  Режа тип лента машина
  Тип 401 2. тема бод
  Тежина: 28 кг NW GW 29 kg
 • Преносни торба Поблиску - F650
  F650 : Преносни торба Поблиску

  Преносни торба поблиску е совршено решение за мал волумен (4-8 BPM) зебло апликации кои ги вклучува земјоделски, храна, миленичиња, животните и хемиски сектори. F-серијата ќе се справи со вашиот најсложените торба-затворање работни места безбедно и ефикасно. Нашите напредни дизајн и стандардни карактеристики како автоматски подмачкување и проширена носат чаури направи F-серијата најсигурни преносни торба поблиску на пазарот. Овој брз, тешки, разноврсна рачни торба поблиску работи со речиси сите кеса супстрати вклучувајќи плетени полипропилен и мулти-ѕид хартиени кеси.

  Карактеристики:
  ● Обичен една нишка затворање
  ● Рачни
  ● Вертикална зафат
  ● Light тежина £ 11
  ● 35 метри во минута
  ● Моторни 1 на HP
  ● Напон 110- / 240 VAC
  ● сигурен механизам направени на CR-Мо специјална легура.
  ● целосно затворени прав-доказ мотор.
  ● Слободна тема синџир крои.
  ● Едноставно ракување и одржување. Опремени со сечила ги прекине низата по торба е затворена.
  ● Сите делови се од цврст дизајн за продолжување на непроблематична услуга.
  ● Се препорачува за вреќи multiwall документи, ПП / ПЕ пациентот, памук, јута и др
  ● Лесно и економски прилагодени за стационарно или суспендирана употреба без губење на преносни функција.

  Спецификација:
  NW: 5.5KGS
  Пакување Брзина: 350-500Bags / час
  Бод Опсег: 7.2 мм
  Игла: DN-1 # 25
  Мотор: 60W, 50 / 60Hz, 1P / 110 ~ 240V
  (Ве молиме наведете еден кога наредил)
Нашите главни

Затворање торба машина

е многу популарна во светот. Обид на услугата целите на договор почитуваат и доверба, ние искрено добредојде деловни луѓе и пријатели дома и во странство за да се воспостави долгорочна и понудената соработка односи.
Italian, Italiano