Поблиску торба машина за шиење

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Затворање торба машина -> Поблиску торба машина за шиење
Chuang Wang Machinery Co., LTD води Taiwan производителот, набавувачот и извозник со добро опремени капацитети за тестирање и силна техничка сила. Со широк спектар, со добар квалитет, поволни цени и стилски дизајн, нашите производи се широко се користат во Поблиску торба машина за шиење и други индустрии. Нашите производи се широко признати и доверени од страна на корисниците и да ги задоволат постојано менување на економските и социјалните потреби. Повеќе модели на нашите производи, ве молиме контактирајте не сега!
Поблиску торба машина за шиење - F201


модел: F201
Поблиску торба машина за шиење
Висока брзина Пакување и зебло машина
Висока брзина Пакување и зебло машина
Ова е голема брзина автоматско пакување машина за сите видови на кеси во различни индустрија, вклучувајќи еднократно торби, ткаенина кеси, вреќи рефус, проткаена полипропилен кеси, вреќи ЈП, памук торби, еднократно торби и Јута кеси. Мала тежина го прави лесен за носење и автоматска машина и подмачкување систем ни ги зачувате сите проблеми на вршење на многу додатоци.

Карактеристики:
● Компактен дизајн, нискиот шум / вибрации; Под притисок само-подмачкување.
● Се препорачува за торби на повеќеслојни документи, ПП / ПЕ ткаени, памук и Јута итн
● Може да се користи на два тема бод или една нишка бод.
● Едноставно ракување и одржување. Опремени со сечила ги прекине низата по торба е затворена.
● Сите делови се на цврст дизајн за продолжување непроблематична услуга.
● Ширина бод Прилагодлив - 2-3,5 конците / инч

Спецификација:
Систем компонента
Пакување Брзина: • прилагодливи 35-55 метри во минута
Пакување опсег: 5mm до 8 мм
Палачинка лента 3,2 ~ 6.4см
Стандард 2,5 конците / инч
Тема машина: Ножици Стил
Пневматски: макс. 50 ПСИ
Потрошувачка на воздух: 10 ~ 12 SCFM
Лента пораби затворање
Режа тип лента машина
Тип 401 2. тема бод
Тежина: 28 кг NW GW 29 kgМодел


БрзинаБод


Игла


Машина


Број на тема


Тежина

CW-F201

22,9 m / min

50 ~ 89 mm

DNx1 # 25


Автоматска машина за тема

1

28 кг


Прашање Сега +Прашање Сега -
Бидејќи ние се грижиме нашите клиенти како што се грижат, освен нашата компанија се стави голема инвестиција за развивање на нови предмети. До-to-date технологија ќе го направи нашиот

Поблиску торба машина за шиење

повеќе совршен и направи нашиот живот повеќе шарени. Еднаш ви треба, ние сме тука за вас.
Italian, Italiano