Поблиску торба машина

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Затворање торба машина -> Поблиску торба машина
Од нашиот естаблишмент, имаме развиена од мало претпријатие во сеопфатна група, интегрирањето на производителот, снабдувачот и извозник на Поблиску торба машина. Ние сме сигурни дека нашите производи со висок квалитет и одличен услуги ќе биде прифатена од страна на растечката листа на задоволни клиенти. контактирајте не е првиот чекор да се изгради долга и успешна деловен однос со нас.
Поблиску торба машина - F200


модел: F200
Поблиску торба машина
Пакување и зебло машина, автоматско сечење и подмачкување
Пакување и зебло машина, автоматско сечење и подмачкување
Оваа корисна пакување и зебло машина овозможува флексибилност за пакување и торба затворање додека ви дава солидна шиење функција. Тоа е едноставен за користење и лесен за носење околу. Ние нудиме овој брз автоматско пакување машина за многу различни индустрии, вклучувајќи ги земјоделството индустрија, прехранбената индустрија, хемиската индустрија, градежништвото, итн ... и тоа се однесува на сите различни видови на кеси.

Карактеристики:
● Компактен дизајн, нискиот шум / вибрации; Под притисок само-подмачкување.
● Се препорачува за торби на повеќеслојни документи, ПП / ПЕ ткаени, памук, јута и др
● Слободна тема синџир крои.
● Едноставно ракување и одржување.
● Опремени со сечила ги прекине низата по торба е затворена.
● Сите делови се на цврст дизајн за продолжување непроблематична услуга.
● Лесно и економски прилагодени за стационарно или суспендирана употреба без загуба на преносни функции.
● Затворање тип: Стандардна сошијам.

Спецификација:
Пакување Брзина: 500-700 вреќа / час, прибл.
Пакување опсег: Максимална дебелина 5-8 мм
Затворање Тип: Стандарден сошијам
Тема машина: Ротари воздух нож
Пневматски: макс. 50 ПСИ
Потрошувачка на воздух: 10 ~ 12 SCFM
Тежина: 26 кг NW GW 29 kgМоделБрзина


Бод


ИглаМашина


Број на темаТежина

CW-F200

22,9 m / min

50 ~ 89 mm

DNx1 # 25

Автоматска машина за тема

1

26 КГПрашање Сега +Прашање Сега -
Нашата напредна технологија и хард-работи штабови да се обезбеди конкурентност на нашите врвен квалитет

Поблиску торба машина

Во меѓувреме, задоволството на клиентите е нашата постојана потрага.
Italian, Italiano